fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Niemieckie i japońskie auta najbardziej niezawodne

Bloomberg
Toyota, największy producent samochodów, utrzymała dotychczasową wysoką pozycje w prestiżowym rankingu najbardziej niezawodnych aut – Raporcie awaryjności TUV 2016.

Zestawienie przygotowywane przez niemieckie stowarzyszenie TUV (Technischer Überwachungsverein) bazuje na przeprowadzonych pomiędzy lipcem 2014 roku a czerwcem 2015 roku badaniach technicznych przeszło 8,8 miliona aut jeżdżących w Niemczech – największym motoryzacyjnym rynku Europy. Modele Toyoty zajmowały czternaście razy miejsce w pierwszej dziesiątce poszczególnych klasyfikacji wiekowych. To najwięcej spośród wszystkich marek. W porównaniu z zestawieniem z ubiegłego roku, japoński producent wprowadził do czołówki rankingów o jeden model więcej.

Najlepsze wyniki Toyota osiągnęła jednak w przypadku starszych aut. W zestawieniu samochodów mających 10 i 11 lat ma w pierwszej dziesiątce ma połowę samochodów. To modele RAV4, Avensis, Corolla, Yaris i Corolla Verso. Podobnie w rankingu niezawodności samochodów 8- i 9-letnich, gdzie znalazły się modle Prius, RAV4, Corolla i Yaris, Corolla Verso. Z kolei w dziesięciu najlepszych autach po 6 i 7 lat sklasyfikowano cztery Toyoty: Prius, Auris, Yaris i Corolla Verso.

W przypadku samochodów młodszych zdecydowaną przewagę uzyskały marki niemieckie, jak Mercedes, Audi i Porsche. I tak w przypadku samochodów 2-3-letnich cztery pierwsze miejsca rankingu zajmuje Mercedes, który w pierwszej dziesiątce uplasował w sumie 6 modeli. W autach 4-5-letnich ranking wygrywa Audi, w samochodach 6-7-letnich na pierwszym miejscu znalazło się Porsche. Ta ostatnia marka może się pochwalić zwłaszcza niezawodnym modelem 911: okazał się najmniej awaryjnym samochodem w grupie aut 6-7-letnich, 8-9-letnich i 10-11-letnich.

Dość słabo wypadł jeden z najbardziej pożądanych samochodów na polskim rynku aut używanych – Volkswagen Passat. W autach 4-5-letnich został sklasyfikowany na pozycji 97, w 6-7 letnich na 71, wśród aut 8-9-letnich był 74.

Dolne miejsca rankingu zajmowały Dacia Logan, Chevrolet Matiz, Renault Kangoo oraz Fiat Silo.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA