fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Szefowa HR Adidasa odchodzi za bagatelizowanie rasizmu

Bloomberg
Karen Parkin przez niemal ćwierć wieku była szefową HR w Adidasie. Zdecydowała się odejść z firmy z powodu oskarżeń o bagatelizowanie problemu rasizmu.

Karen Parkin opuszcza stanowisko 30 czerwca. Bezpośrednią przyczyna rozwiązania umowy jest akcja grupy pracowników koncernu, którzy wezwali do przeprowadzenia dochodzenia mającego ustalić stosunek Parkin do problemu rasizmu w spółce. Pracownicy przytaczają wypowiedź szefowej HP z zeszłego roku, kiedy to stwierdziła na spotkaniu z pracownikami Reeboka - spółki-córki, że rasizm to tylko „szum", o którym dyskutuje się jedynie w Ameryce. Przez rok żadna z firm nie zareagowała na wypowiedź Parkin ani nie wyjaśniła sytuacji.

Grupa 83 pracowników niemieckiego koncernu w połowie czerwca domagała się by zarząd przyjrzał się działalności szefowej HR i temu czy nie toleruje ona zachowań rasistowskich w firmie. Pracownicy, zatrudnieni w USA, Australii, Panamie i Niemczech - chcieli też stworzenia anonimowej platformy do składania skarg na ewentualne niewłaściwe zachowania współpracowników.

Adidas poinformował, że obowiązki Karen Parkin tymczasowo będzie pełnił prezes Kasper Rorsted. Koncern zatrudnia 60 tys. osób na całym świecie. Brytyjka Karen Parkin była szefową HR całej grupy od trzech lat, była też jedyna kobietą w zarządzie koncernu.

Koncern obiecał bardziej angażować się w działania równościowe. Od teraz co najmniej 30 proc. nowych zatrudnionych w USA będą stanowiły osoby ze środowisk mniejszościowych: Latynosi i Afroamerykanie. Firma zamierza tez zainwestować w projekty wspierające lokalne inicjatywy w społecznościach afroamerykańskich i latynoskich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA