fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kraje UE zapraszają turystów z Izraela

UE zaprasza turystów z Izraela
Bloomberg
Unia Europejska w czwartek dodała Izrael do listy krajów, których obywatele będą mogli przyjeżdżać w celach wypoczynkowych. Europa stara się ożywić biznes turystyczny przed wakacjami - informuje Reuters.

Ponowne otwarcie się na izraelskich turystów następuje w momencie, gdy UE zmierza do złagodzenia obecnego ogólnego zalecenia, aby podróże ograniczyć do niezbędnego minimum.

Restrykcje w podróżowaniu zniesiono m.in. z Nową Zelandią i Australią.

Komisja Europejska wystąpiła 3 maja do państw członkowskich z wnioskiem o złagodzenie obowiązujących obecnie ograniczeń, dotyczących podróży do UE, które nie są konieczne. Zamiast tego zaproponowała przyjęcie podejścia, które będzie uwzględniać postęp szczepień i sytuację epidemiologiczną w konkretnym kraju.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nadal apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Poza tym przybywający do Polski z zagranicy środkami transportu zbiorowego nadal są zobowiązani do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Obowiązek ten dotyczy zarówno podróżnych przyjeżdżających z UE, jak i spoza Unii, w również polskich obywateli.

Z kwarantanny zwolnione są m.in. osoby, które przeszły infekcję koronawirusem lub otrzymały pełen cykl szczepień przeciwko Covid-19. Z kwarantanny zwalnia również negatywny wynik testu antygenowego lub PCR wykonanego w okresie 48 godzin przed przybyciem.

Podróżni spoza strefy Schengen mogą uniknąć 10-dniowej kwarantanny poddając się badaniu bezpośrednio po wjeździe do Polski.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami zewnętrzne granice Unii Europejskiej mogą przekraczać podróżujący z 7 krajów: Singapuru, Nowej Zelandii, Australii, Korei Południowej, Tajlandii, Rwandy, USA, Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA