fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Znani prezesi radzą, które książki warto przeczytać na urlopie

Adobe Stock
Urlop to dla wielu nie tylko czas na odprężenie, ale też na nadrobienie zaległości w literaturze. Które książki polecają na lato 2019 prezesi i dyrektorzy światowych gigantów?

Onet dotarł do listy lektur, które finansowi guru uważają za pozycje obowiązkowe w tegoroczne lato. Reporter NBC Dylan Byers zapytał o to między innymi szefa Facebooka Marka Zuckerbera i dyrektor operacyjną Sheryl Sandberg, a także dyrektora generalnego Apple Tima Cooka. 

Co warto wziąć ze sobą na plażę czy w góry? Według prezesa Facebooka lekturą obowiązkową są „Ostatnie dni mroku” Grahama Moore'a. Książka rozprawia o tym, kto tak naprawdę wynalazł żarówkę i poznajemy w niej losy Thomasa Edisona, Nikoli Tesli i George'a Westinghouse’a. 

Sheryl Sandberg, była wiceprezes ds. sprzedaży Google'a i obecna dyrektor operacyjna Facebooka, poleca z kolei „Moment zwrotny: Jak kobiety rosną w siłę i zmieniają świat" Melindy Gates. To powieść nie tylko dla kobiet, ale też dla mężczyzn, którzy chcą uczestniczyć w walce o równouprawnienie. Pisarka dzieli się wieloma swoimi przemyśleniami, rozmowami z inspirującymi ludźmi i pokazuje sytuacje kobiet na całym świecie bazując na swoich podróżach.     

Co natomiast poleca przeczytać pod palmami dyrektor generalny Apple? Zdaniem Tima Cooka niezbędną książką w walizce jest „Jeszcze jeden oddech" Paula Kalanithi, amerykańskiego neurochirurga, który zmagał się z rakiem płuc i opisał szczegółowo nie tylko stadia tej choroby, ale też własne przemyślenia na temat przemijalności, rodziny czy filozofii. 

Więcej na: Onet.pl 

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA