fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Emperia potwierdza: trwają negocjacje z Grupą Maxima

Aldik, jedna z marek należących do grupy Maxima
materiały prasowe
Przedsiębiorstwo potwierdza informacje, do jakich dotarł "Parkiet". Holding rozpoczął negocjacje z litewskim inwestorem. Ich zakończenie powinno nastąpić w IV kwartale.

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi, zarząd Emperia Holding (...) przekazuje poniższą informację poufną dotyczącą rozpoczęcia przez spółkę w dniu 6 listopada 2017 r. negocjacji z Grupą Maxima jako potencjalnym inwestorem w ramach procesu pozyskania inwestora strategicznego dla wsparcia rozwoju spółki" - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy: w dzisiejszym wydaniu "Parkietu" piszemy, że Emperią jest litewska Grupa Maxima, która prowadzi sieci sklepów detalicznych w Polsce, krajach bałtyckich i Bułgarii. W naszym kraju jest znana pod marką Aldik. Obecnie liczy 30 sklepów zlokalizowanych w województwach lubelskim, mazowieckim i podkarpackim. Skonsolidowane przychody grupy Maxima w 2016 r. sięgnęły 2,69 mld euro bez VAT. Przychody w Polsce wyniosły wówczas 48,2 mln euro.

Wiosną zarząd Emperii Holding, właściciel Stokrotek, zapowiadał, że sprawa inwestora, który nabędzie 100 proc. jej akcji, zostanie rozstrzygnięta do końca III kwartału 2017 r.

Na dzisiejszej sesji akcje Emperii Holding zwyżkują ponad 3 proc., do 91,85 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA