Biznes

Londyn: Rekordowe inwestycje w technologie pomimo Brexitu

123RF
Pomimo niepewności związanej z decyzją Wielkiej Brytanii o opuszczeniu Unii Europejskiej, Londyn wciąż przyciąga najwięcej inwestycji w technologię na tle całej Europy.

Choć międzynarodowe banki myślą coraz bardziej na poważnie o opuszczeniu londyńskiego City ze względu na zagrożenia związane z Brexitem, sektor nowych technologii w tym mieście ma się nadzwyczaj dobrze. Stolica Wielkiej Brytanii zanotowała w pierwszej połowie bieżącego roku rekordową wartość inwestycji zagranicznych w tym segmencie. Jak podała agencja London & Partners, napływające do Londynu fundusze private equity sięgnęły aż 4,5 mld funtów, z kolei venture capital wyniosły 1,1 mld funtów. Agencja zaznaczyła, że był to największy półroczny zastrzyk kapitału dla firm technologicznych operujących w Londynie na przestrzeni ostatniej dekady i jest ponad dwukrotnie większy niż w jakikolwiek innym europejskim mieście.

Szczególnie zaskoczył wzrost inwestycji typu venture capital, na który Brexit, jak się zdaje, miał bardzo pozytywny wpływ. Od czasu referendum w Wielkiej Brytanii w czerwcu 2016 r. sfinansowały one w sektorze technologicznym w Londynie 544 inwestycji o łącznej wartości 1,8 mld funtów. W tym samym okresie w Berlinie – drugi europejski lider pod względem funduszów venture capital – podpisano 136 umów o wartości 775 mln funtów.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL