fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo

Od 25 listopada nowe zakazy lotów - jest rządowe rozporządzenie

zakaz lotów
Adobe Stock
Od 25 listopada będzie obowiązywało nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów. Wymieniono w nim dziesięć krajów, z których nie można latać do Polski.

Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Jordania Armenia, Kosowo, Macedonia Północna, Serbia i USA - to kraje, z których nie będzie można przybyć do Polski na pokładzie samolotu. Ich wykaz zawiera najnowsze rozporządzenie Rady Ministrów z 20 listopada 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, opublikowane dziś w Dzienniku Ustaw pod poz. 2069.

Zakaz lotów z terytorium USA nie obejmuje lotów z lotnisk w dwóch stanach: Nowy Jork i Illinois. To oznacza, że do Polski wciąż można przylecieć z Chicago i Nowego Jorku. W stosunku do poprzedniego wykazu z 6 listopada, w najnowszym nie ma już  Argentyny, Libanu i Kostaryki, pojawiły się natomiast Kosowo i Serbia.

Zakaz ma obowiązywać do 8 grudnia. Nie ma zastosowania do samolotów wyczarterowanych przed 25 listopada na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie, a także w przypadku lotów specjalnych na zlecenie m.in. premiera i na potrzeby wojsk. Zakaz nie będzie obejmował także lotnisk, które gwarantują Polsce, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.3.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA