fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zmiany w nadzorze Euro Banku

materiały prasowe
Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Euro Banku podjęło uchwalę o powołaniu Dominiki Bettman, Małgorzaty Lubelskiej, Sebastiana Mikosza oraz Erica Delarue do rady nadzorczej.

Równocześnie NWZ przyjęło rezygnację Patricka Gelina. Obecnie w skład Rady Nadzorczej Euro Banku wchodzi dziewięciu członków. Zgodnie z Zasadami Ładu Korporacyjnego, w składzie nadzoru Euro Banku zapewniono odpowiednią liczbę członków niezależnych oraz osób władających językiem polskim, a także osób legitymujących się znajomością polskiego rynku finansowego. Obecnie w skład rady nadzorczej banku wchodzą: Giovanni Luca Soma (przewodnicząca), Didier Hauguel (wiceprzewodniczący), Dominika Bettman, Henri Bonnet, Eric Delarue, Krzysztof Jajuga, Małgorzata Lubelska, Sebastian Mikosz, Andre Sepaniak.

Sebastian Mikosz jest absolwentem Instytutu Studiów Politycznych (IEP Paris) we Francji, gdzie uzyskał dyplom z ekonomii i finansów. Od lipca 2003 roku do września 2006 roku pełnił funkcję wiceprezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). W latach 2007–2009 piastował funkcję Dyrektora w warszawskim oddziale firmy doradczej Deloitte. W latach 2009-2010 oraz 2013-2015 Sebastian Mikosz pełnił funkcję Prezesa Polskich Linii Lotniczych LOT. W latach 2011-2013 był doradcą (Senior Advisor) w banku Societe Generale Corporate Investment Bank. Jest wiceprezydentem Konfederacji Pracodawców Polskich.

Dominika Bettman jest ekonomistką, absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 1996 roku związana z Siemensem, pracowała w działach logistyki, sprzedaży i finansów oraz w różnych obszarach biznesowych firmy. W latach 2006-2009 pełniła funkcje Członka Zarządu i Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych firmy Nokia Siemens Networks Sp. z o.o. Od roku 2009 pełni funkcję Wiceprezesa ds. Finansowych Siemens Sp. z o.o.

Małgorzata Lubelska jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; posiada również tytuł Master of Business Administration University of Minnesota. Od 1999 r. pełniła funkcję Dyrektora Marketingu w firmie Frito-Lay Central Europe, od roku 2006 funkcję Dyrektora Marketingu w firmie Frito-Lay Russia, a od roku 2009 funkcję Dyrektora Marketingu w PepsiCo Lebedyansky w Rosji. Od 2011 r. do chwili obecnej zajmuje stanowisko Dyrektora Marketingu w Grupie Żywiec oraz pełni funkcję Członka Zarządu spółek Grupa Żywiec S.A. Jest również Członkiem Zarządu Żywiec Sprzedaż i Dystrybucja Sp. z o.o.

Eric Delarue jest absolwentem w dziedzinie Audytu Wewnętrznego i Kontroli Zarządczej (DESS) IAE Aix-en-Provence, Uniwersytetu Aix-Marseille III (Francja), a także absolwentem Zarządzania IT i Biznesem (MIAGE) Uniwersytetu PARIS-DAUPHINE (Paris IX). Z grupą Societe Generale związany nieprzerwanie od roku 1989. W listopadzie 2009 roku, w ramach DSFS, Eric Delarue dołączył do linii biznesowej Consumer Finance SG jako Dyrektor Regionalny w dwóch głównych krajach, Brazylii i Niemczech. Od lipca 2015 roku, jego regionalne obowiązki zostały rozszerzone do podregionu „Europy Zachodniej i Środkowej", czyli Francji, Włoch, Niemiec, Polski, Słowenii, Turcji i Brazylii.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA