fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Trader: fałszywy sprzedawca to reguła

Bloomberg
Były trader Nomury twierdzi, iż szkolono go by klientom banku udzielał nieprawdziwych informacji.

Alejandro Feely, były trader Nomura Hioldings zeznał we wtorek, że podobnie jak dwaj inni jego koledzy był szkolony, by klientom japońskiego banku udzielał fałszywych informacji, informuje Bloomberg. Pracę w tej instytucji podjął w 2009 roku.

- Negocjacje toczyły się tak jakby po drugiej stronie transakcji był sprzedawca podczas gdy w rzeczywistości właścicielem obligacji był mój dział - oświadczył Feely przed amerykańskim sądem. Obecnie pracuje on jako trader w Brownstone Investment Group w Nowym Jorku. Twierdzi, że zdawał sobie sprawę, iż postępuje źle, ale chciał odnieść sukces.

W amerykańskim Hartford (Connecicut) toczy się proces w którym oskarżonymi są Ross Shapiro, Michael Gramins i Tyler Peters. Zarzuca się im oszustwo. Feely oraz Caleb Chao, inny były trader Nomury, współpracują z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości w zamian za odstąpienie od postawienia im zarzutów.

Chao zeznał, iż przedstawiciele firmy przestrzegali traderów by nie przeklinali na stanowiskach pracyi nie rozmawiali o piciu alkoholu, ale on nigdy nie dostał ostrzeżenia, kiedy w rozmowie przyznał, że okłamywał klientów.

Sprawa zaczęła się w styczniu 2013 roku od aresztowania Jesse Litvaka, byłego dyrektora w Jeffersies. W kwietniu 2017 został skazany na dwa lata więzienia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA