fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

BNP Paribas pozwoli na zawieszenie rat

Fotorzepa, Andrzej Bogacz
BNP Paribas Bank Polska w celu złagodzenia negatywnych skutków epidemii koronawirusa umożliwia klientom odłożenie o trzy miesiące spłaty pełnych rat.

Chodzi o klientów indywidualnych oraz mikro przedsiębiorców, w tym klientom z sektora agro (również rolnikom). Bank umożliwi im odłożenie o trzy miesiące spłaty pełnych rat kapitałowo-odsetkowych kredytu. Dotyczy to kredytów spłacanych w ratach, m.in. gotówkowych, samochodowych, hipotecznych i firmowych. Odsetki naliczone w okresie zawieszenia kredytu będą doliczone do pozostałej do spłaty kwoty kredytu i rozłożone na pozostały okres kredytowania, który zostanie wydłużony o trzy miesiące.

Klienci, którzy chcieliby skorzystać z odroczenia spłaty na trzy miesiące powinni złożyć wniosek za pośrednictwem formularza internetowego, dostępnego na stronie Banku BNP Paribas od 19 marca.

Do wypełnienia formularza konieczne będzie podanie numeru umowy kredytowej. Po otrzymaniu wniosku bank skontaktuje się z klientem telefonicznie i zdalnie przeprowadzi cały proces, łącznie z akceptacją warunków odroczenia i zawarciem porozumienia. Klient nie musi dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów, nie ponosi też żadnych dodatkowych opłat. Wnioski najlepiej składać co najmniej 5 dni roboczych przed terminem spłaty najbliższej raty kredytu, wówczas odroczenie będzie możliwe od najbliższej raty.

Istnieje również możliwość dostosowania karencji w spłacie samego kapitału do 6 miesięcy. Aby to zrobić, po wystarczy że po złożeniu wniosku na stronie banku klient zgłosi taką potrzebę w rozmowie telefonicznej z doradcą.

BNP Paribas pracuje również nad indywidualnymi rozwiązaniami dla klientów z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów z obszaru bankowości korporacyjnej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA