fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Bankowy kredyt na samochód

Adobe Stock
Kredytem samochodowym sfinansować można nie tylko zakup samochodu, ale również motocykla, skutera, quada czy np. motorówki.

O pożyczkę potrzebną na zakup wymarzonego środka lokomocji starać się można w banku jak i w autoryzowanym salonie sprzedaży wybranej marki, która współpracuje z daną instytucją finansową. Z takim kredytem łatwiej o dodatkowe ulgi i promocje.

Liczy się czas

Kredyt na zakup auta jest zwykle dużo tańszy od tradycyjnej pożyczki gotówkowej. Wiąże się jednak z wieloma formalnościami, przez co procesowanie go przez bank może wynieść więcej czasu niż w przypadku standardowego kredytu.

Bank jest właścicielem

Kupując samochód finansowany przez bank należy liczyć się z tym, że nie będziemy jego jedynym właścicielem. Bank wymagał będzie od nas cesji praw do zakupionego środka lokomocji. Bank zostanie wpisany do dowodu rejestracyjnego jako właściciel i będzie nim aż do czasu spłaty zobowiązania. Kupowane auto, to dla niego zabezpieczenie w przypadku braku lub problemów w regulowaniu rat kredytu.

Będzie potrzebne autocasco

Banki potrzebują często dodatkowych zabezpieczeń. Najpopularniejszym jest polisa AC. Autocasco, to rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego, którym można objąć samochód oraz jego wyposażenie przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem.

Wkład własny

W przypadku zaciągnięcia kredytu celowego na zakup auta, bank może również wymagać wniesienia wkładu własnego. W tym warunku znaleźć można jednak plusy. Im wyższy wkład własny, tym łatwiej negocjować stawkę oprocentowania pożyczki i prowizję za jej udzielenie.

Kredyt gotówkowy

Tym, którzy planują zakup auta z drugiej ręki bardziej opłaci się kredyt gotówkowy. Można go uzyskać szybko i bez zbędnych formalności – wystarczy pozytywna zdolność kredytowa i udokumentowanie osiąganych dochodów. Dodatkowo niewykorzystane środki, które z niego pozostaną, spożytkować można na dowolny cel. Takiej opcji nie ma w przypadku kredytu samochodowego - udzielany jest tylko i wyłącznie na zakup pojazdu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA