Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 10.06.2021 16:45 Publikacja: 10.06.2021 16:41
Foto: Bloomberg
Główna stopa procentowa EBC wynosi 0 proc., a frankfurcka instytucja kontynuuje pandemiczny program skupu obligacji skarbowych (PEPP). Co więcej, skup w najbliższych miesiącach będzie prowadzony w zwiększonym w marcu tempie 80 mld euro miesięcznie.
Prezeska EBC Christine Lagarde na konferencji prasowej po czwartkowym posiedzeniu tej instytucji wyraźnie podkreślała, że strefa euro jeszcze długo będzie potrzebowała bardzo łagodnej polityki pieniężnej. Jak dodała, wzrost rentowności (spadek cen) obligacji skarbowych w strefie euro, choć częściowo odzwierciedla optymizm na rynkach finansowych, może osłabiać ożywienie gospodarcze. To uzasadnia kontynuację programu PEPP.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Wyższe podatki nałożone na banki mogą przynieść budżetowi zastrzyk gotówki, ale w dłuższej perspektywie osłabią...
Prezes Bank of America Brian Moynihan powiedział agencji Bloomberg, że nie odejdzie z banku w najbliższym czasie...
Hasło przewodnie mBanku na lata 2026–2030 to „Cała naprzód!”. W nowej strategii bank, już bez obciążenia kosztam...
Bankierka Wells Fargo, Chenyue Mao, która przez kilka miesięcy miała zakaz opuszczania Chin, otrzymała zgodę na...
Opinia rzecznika generalnego TSUE o wskaźniku WIBOR nie pogrążyła banków. Ale ich wyceny giełdowe i tak pozostaj...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas