fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Nowi wiceprezesi Aliora

Alior
Bloomberg
Rada nadzorcza powołała Radomira Gibałę i Jacka Polańczyka na stanowiska wiceprezesów.

Radomir Gibała obejmie stanowisko 14 czerwca, Jacek Polańczyk sprawuje je od 17 maja. Zgodnie z uchwałą rady nadzorczej 13 czerwca zakończona zostanie delegacja Mikołaja Handschkego, członka rady nadzorczej, do wykonywania czynności wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar finansów.

Finansami zarządzał będzie Gibała, który a jest ekonomistą i menedżerem z blisko 20-letnią praktyką krajową i międzynarodową w realizacji projektów dla sektora finansowego oraz usług profesjonalnych m.in. z zakresu rozwoju biznesu oraz opracowania i implementacji strategii biznesowych. Przez ostatnie lata związany był z firmą doradczą Baker McKenzie, gdzie od 2012 roku jako członek komitetu zarządczego oraz dyrektor rozwoju biznesu był odpowiedzialny m.in. za doradztwo strategiczne, opracowywanie i wdrażanie strategii biznesowych, poprawę efektywności finansowej, wprowadzanie zmian organizacyjnych oraz za rozwój współpracy z instytucjami finansowymi. W latach 2005 - 2012, pracował w firmie doradczej EY, gdzie jako menadżer w obszarze rynków finansowych był odpowiedzialny za doradztwo dla podmiotów w poszczególnych segmentach sektora usług finansowych w Polsce. W tym czasie realizował m.in. projekty opracowania strategii wyjścia dla instytucji finansowej będącej własnością funduszu private equity, opracowania strategicznych opcji dalszego funkcjonowania dla dużej międzynarodowej grupy bankowej oraz przygotowania planów awaryjnego działania dla wiodącej grupy kapitałowej w Polsce. Wcześniej związany z Bankiem BPH, gdzie zarządzał projektami w obszarze bankowości korporacyjnej, był odpowiedzialny m.in. za współtworzenie koncepcji nowego modelu obsługi klienta korporacyjnego.

Absolwent Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studiów doktoranckich w zakresie nauk ekonomicznych Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył również program menadżerski Advanced Management Program (AMP) w IESE Business School.

Polańczyk do czasu powołania w skład zarządu Aliora pełnił funkcję dyrektora działu marketingu w tej instytucji. Wcześniej związany z sektorem paliwowoenergetycznym, pracował w PGE i PGNiG, gdzie pełnił m.in. stanowisko dyrektora departamentu marketingu. Zgodnie z informacjami banku ma także doświadczenie z zakresu prawa, w tym prawa spółek handlowych i prawa podatkowego, które pozyskał w renomowanych kancelariach prawnych i służbie cywilnej, pracując m.in. w Ministerstwie Skarbu Państwa. Ma wieloletnią praktykę zawodową na stanowiskach zarządczych.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Zarządzania i Marketingu Szkoły Głównej Handlowej, a także Studium Polityki Zagranicznej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Posiada tytuł Master of Business Administration Wyższej Szkoły Menadżerskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA