Rezygnacja nastąpi z dniem 25 lutego (czwartek), jej przyczyn nie podano.

Pruski wrócił do zarządu Getin Noble Banku w połowie stycznia tego roku, czyli dwa tygodnie po tym, gdy doszło do przymusowej restrukturyzacji Idea Banku (przejął go Pekao). Menedżer był wiceprezesem p.o. prezesa Idea Banku od listopada 2018 r., gdy rada nadzorcza Idea Banku powołała go na prezesa banku po tym, gdy zrezygnował Tobiasz Bury.

Zanim trafił do Idea Banku był już wiceprezesem Getin Noble Banku (obie instytucje były wtedy kontrolowane przez Leszka Czarneckiego, po przymusowej restrukturyzacji Idea Banku wrocławski biznesmen jest głównym akcjonariuszem tylko Getinu). Sprawował tę funkcję od stycznia 2017 r. To znający dobrze aspekty regulacyjne i prawne doświadczony menedżer, były prezes PKO BP, członek Rady Polityki Pieniężnej, szef Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i zastępca prezesa NBP.

Getin Noble bank ma kłopoty kapitałowe i nie spełnia norm KNF w tym zakresie już od paru lat, a od niedawna także europejskich. Powodem są cztery lata nieprzerwanych strat, które drenują kapitały. Na to nakłada się wyzwanie stojące przed bankiem w zakresie kredytów frankowych, które w jego bilansie są warte 9,4 mld zł, czyli około 4,5 razy więcej niż jego kapitały własne. Kapitalizacja Getinu na GPW to 185 mln zł, przez trzy lata spadła o blisko 90 proc.