fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Awaria w Alior Bank. Brak dostępu do konta przez internet

Fotorzepa, Szymon Łaszewski
We wtorek późnym wieczorem pojawiły się problemy dostępem do bankowości internetowej. Bank zapewnia, że naprawa już się rozpoczęła.

Klienci Alior Banku na jego profilu na Facebooku skarżyli się na dostęp do bankowości internetowej, nie mogli zalogować się do systemu a zatem dokonać płatności. Niektórzy narzekali też na bardzo długi czas oczekiwania na infolinii, bo początkowo nie było żadnych informacji o problemach. Późnym wieczorem bank potwierdził, że faktycznie ma problemy techniczne.

„ Potwierdzamy, że wczoraj od godziny 20.30 występowały problemy z funkcjonowaniem systemu bankowości internetowej Alior Banku. Dziś o godzinie 3.00 w nocy wszystkie problemy zostały rozwiązane, a systemy przywrócone. Obecnie zarówno system bankowości internetowej, jak i autoryzacje transakcji kartowych działają poprawnie. Wszystkich klientów przepraszamy za niedogodnośc ” – podał bank. W innym oświadczeniu, przekazanym na Twitterze, dodano, że transakcje kartowe działają poprawnie i zapewniono, że środki klientów są bezpieczne. Ostrzeżono jednak, że salda mogą się błędnie wyświetlać do czasu naprawy problemu

Alior już wcześniej miewał problemy techniczne (choćby w lipcu i kwietniu tego roku), ale nie jest wyjątkiem – kłopoty raz na jakiś czas zdarzają się bankom największym i najbardziej cenionym przez klientów. W czerwcu problemy mieli m.in. ING Bank Śląski i mBank, w lipcu Pekao, a w styczniu PKO BP.

Liczba doniesień o awariach w bankach to efekt wielkości grupy osób korzystających z bankowości elektronicznej. Na koniec II kwartału liczba rachunków z umowami dostępu do usług bankowości internetowej wyniosła 36,5 miliona (wzrost przez rok o 5,5 proc.), zaś klientów aktywnych, czyli przynajmniej raz w miesiącu logujących się do bankowości elektronicznej, było 16,79 miliona (wzrost o 6,4 proc. przez rok). Poza tym coraz większym powodzeniem cieszą aplikacje mobilne - spośród 9 mln użytkowników bankowości mobilnej aktywnie korzysta z niej aż 7,24 mln osób (wzrost o 15 proc. tylko w ciągu kwartału).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA