fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Koronawirus: korekta szkolenia śledczego

Fotorzepa, Piotr Guzik
W razie nadmiaru chętnych komisja do spraw aplikacji będzie rozbudowywana.

Minister sprawiedliwości chce zmian w przepisach o aplikacji uzupełniającej dla przyszłych prokuratorów. Chodzi o to, by w razie przystąpienia do konkursu bardzo dużej liczby osób zapewnić efektywny przebieg naboru.

Najbliższy miał się odbyć 2 kwietnia. Wiadomo już, że się nie odbędzie. Ewentualne przystąpienie później do konkursu zbyt dużej liczby osób spowoduje jednak, że komisja konkursowa, z uwagi na ograniczony skład liczbowy (pięć osób), nie będzie w stanie wydajnie i sprawnie przeprowadzić naboru na tę formę aplikacji prokuratorskiej.

Minister proponuje zatem, żeby prokurator krajowy dostał możliwość powiększenia składu osobowego komisji konkursowej, która zajmie się aplikacją uzupełniającą.

W dążeniu do zapewnienia klarowności przepisów określających warunki, w jakich powinny odbywać się poszczególne etapy konkursu (ocena pracy zawodowej kandydata oraz egzamin ustny), doprecyzowania wymagał też paragraf 12 rozporządzenia.

Chodzi o wyraźne podanie w jego treści, że wśród czterech członków komisji egzaminacyjnej, których jednoczesna obecność jest niezbędna do przeprowadzenia wskazanych etapów, wymagany jest udział przewodniczącego komisji lub jego zastępcy jako osób legitymowanych do przeprowadzania konkursu.

Etap legislacyjny: uzgodnienia międzyresortowe

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA