Do stowarzyszenia im. Profesora Zbigniewa Hołdy, które jest organizatorem Tygodnia Konstytucyjnego trafiło właśnie pismo od prokurator Małgorzaty Nowak, pierwszego zastępcy rzecznika dyscyplinarnego przy prokuratorze generalnym. Pani prokurator prosi o nadesłanie jej informacji kiedy, gdzie oraz w jakiej szkole lub szkołach zajęcia w ramach Tygodnia Konstytucyjnego prowadził Wojciech Sadrakuła, prokurator Prokuratury Generalnej w stanie spoczynku.

Jak podaje "TOK FM" z pisma do stowarzyszenia wynika, że rzecznik potrzebuje tych informacji w związku z podjęciem „wstępnych czynności (...) mających na celu ustalenie znamion przewinienia dyscyplinarnego prokuratora".

Mecenas Bartosz Przeciechowski z zarządu Stowarzyszenia im. Prof. Z. Hołdy nie kryje, że pismo z prokuratury było dość zaskakujące. - Jest to pierwszy taki przypadek, by wiązać udział w akcji edukacyjnej z postępowaniem dyscyplinarnym. Do tej pory w ogóle nie przychodziło nam do głowy, by te dwa pojęcia można było zmieścić w jednym zbiorze - mówi "TOK FM" adwokat.

Czytaj także:

Kolejny sędzia na celowniku rzecznika dyscypliny

Sędziom z "Iustiii" grożą dyscyplinarki za krytykę nowej KRS