Dzień Własności Intelektualnej: rzecznicy patentowi doradzą za darmo

26 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Własności Intelektualnej (World Intellectual Property Day). Jego celem jest popularyzacja zagadnień związanych z własnością intelektualną i jej wpływem na rozwój sektora kreatywnego.

Publikacja: 26.04.2021 09:17

Dzień Własności Intelektualnej: rzecznicy patentowi doradzą za darmo

Foto: Adobe Stock

Z tej tez okazji niektóre z polskich kancelarii rzecznikowskich zdecydowały się wziąć udział w akcji bezpłatnych porad prawnych.

„Posiadanie praw własności intelektualnej daje firmom MŚP możliwości wykorzystania ich pomysłów w rozwoju działalności gospodarczej, generuje wartość firmy, tworzy miejsca pracy i wzbogaca różnorodność produktów i usług dostępnych dla konsumentów" - wskazuje kancelaria Sigeon IP, Grzelak i Wspólnicy, która bierze udział w akcji.

W jej ramach oferować będzie bezpłatne konsultacje z zakresu własności intelektualnej dla twórców, firm i instytucji dotyczące ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej, usług prawnych, doradztwa biznesowego w IP jak i w zakresie transferu technologii -ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Na liście prawników, biorących udział w darmowym poradnictwie są polscy i europejscy rzecznicy patentowi, radcy prawni specjalizujący się w ochronie własności intelektualnej oraz specjaliści z zakresu transferu technologii.

Z uwagi na stan epidemiczny w kraju porady będą udzielane telefonicznie, mailowo, czy poprzez videokonferencje.

Lista kancelarii biorących udział w akcji znaleźć można na stronie: www.rzecznikpatentowy.org.pl

Nauczyciele
Godziny czarnkowe po nowemu. Oto, co się zmieni dla nauczycieli
Prawo karne
Sąd Najwyższy nie posłuchał TK ws. prawa łaski dla Kamińskiego i Wąsika
Sądy i trybunały
Prof. Andrzej Zoll: premier zachowuje się w sposób niedopuszczalny
Prawo karne
Komisja wystawi wilczy bilet do pełnienia funkcji państwowych
Sądy i trybunały
TK ma wesprzeć PiS w odblokowaniu Trybunału