Aktualizacja: 09.07.2015 14:13 Publikacja: 09.07.2015 11:28
Foto: Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Zarząd Dróg Powiatowych zezwolił firmie na zajęcie pasa drogowego drogi powiatowej, na powierzchni ponad trzydzieści metrów kwadratowych. Przedsiębiorca miał zamiar prowadzić tam roboty, polegające na budowie przyłącza kanalizacyjnego do pobliskich budynków mieszkalnych. Zezwolenie wydano wyłącznie na trzy dni, od 18 do 20 kwietnia 2012 roku.
Po wskazanym terminie, ZDP upomniało się o część zajętego pasa. Zarządca stwierdził, że pas bez zezwolenia eksploatowano aż do 9 maja, w związku z czym należało wymierzyć karę w wysokości ponad siedemnastu tysięcy złotych. Zarząd wskazał, że po upływie okresu zajęcia, na które przedsiębiorca uzyskał zezwolenie, nie zgłosił on zarządcy drogi zakończenia robót oraz nie dokonał wspólnie z zarządcą odbioru pasa zgodnie z ustalonymi warunkami. Podczas oględzin stwierdzono, że po wykonaniu robót nie został on przywrócony do stanu pierwotnego. Nierówno i niefachowo wykonano nawierzchnię jezdni asfaltowej. Pas drogowy zajęty był również przez nieuprzątnięty, nieużywany materiał, taki jak, np. bloczki betonowe stojące bezpańsko na palecie.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Mój klient nie przyznał się do zarzucanych mu czynów; złożył oświadczenie dotyczące swojej kondycji zdrowotnej –...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Sąd Najwyższy uznał w środę częściowo skargi Karola Nawrockiego i Marka Jakubiaka, którzy zakwestionowali niektó...
Czy złożenie w akcie notarialnym nieprawdziwego oświadczenia stanowi przestępstwo? Sprawę, na kanwie historii z...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas