W zlewni Soły, Skawy, Raby, Dunajca, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa poziom wody także będzie się obniżał. Lokalnie mogą utrzymywać się stany ostrzegawcze i alarmowe. 29 lipca w dalszym ciągu prognozowane są umiarkowane i przelotne opady deszczu.
[srodtytul]Województwo śląskie[/srodtytul]
Stany ostrzegawcze zostały przekroczone na następujących wodowskazach:
- Pewel Mała, na rzecze Koszarawa,
- Brynica, na rzece Krynica.
Stany alarmowe nie zostały przekroczone, nie odnotowano również podtopień.
[srodtytul]Województwo podlaskie[/srodtytul]
Przekroczenie stanu ostrzegawczego występuje na jeziorze Rajgrodzkim. W ciągu najbliższej doby w dorzeczu Narwi przewiduje się przeważnie nieznaczne wzrosty oraz stabilizację, lokalnie możliwe są wahania stanu wody, głównie w strefie wody średniej i wysokiej na skutek przemieszczania się wody w zlewni. Prognozuje się utrzymanie występującego obecnie stanu ostrzegawczego na jeziorze Rajgrodzkim.
[srodtytul]Województwo zachodniopomorskie[/srodtytul]
Sytuacja na terenie województwa jest stabilna. Stany ostrzegawcze i alarmowe na rzekach nie zostały przekroczone.
[srodtytul]Województwo łódzkie[/srodtytul]
Stany wód w rzekach utrzymują się w strefach dolnych i niskich. Podniesiony stan wody na rzece Pilicy w miejscowości Sulejów powyżej stanu ostrzegawczego nie stwarza zagrożenia powodziowego. Zbiorniki wodne w Sulejowie i Jeziorsku posiadają duże rezerwy, które wynoszą odpowiednio: 14,08 mln m3 i 73,52 mln m3. Na terenie województwa nie ma obszarów podtopionych ani zalanych.
[srodtytul]Województwo lubelskie[/srodtytul]
Nie odnotowano podtopień, aktualnie sytuacja jest stabilna.