Jw., z tym, że rok najwłaściwszy to 2345.
4. Polityka energetyczna i klimatyczna. Co ważniejsze: środowisko czy gospodarka? Jakie powinny być polskie priorytety w sprawie bezpieczeństwa energetycznego i wspólnej polityki energetycznej UE? Czy Europa powinna być bardziej niezależna energetycznie - jak to osiągnąć? Czy Unia Europejska powinna iść w kierunku dalszego zaostrzenia prawa ochrony środowiska, bez względu na koszty, jakie poniosą państwa / przedsiębiorcy?
Trzeba zdecydowanie ograniczyć działania w tym zakresie, zażądać od UE odszkodowania za poniesione przez Polskę z tego tytułu straty – szacuję je na jakieś 1,5 biliona euro – i pociągnięcia do karnej odpowiedzialności spiskowców, którzy wciągnęli w to podstępem kraje Europy. Także: wyciągniecie konsekwencji w stosunku do „naukowców", którzy te działania popierali fałszywymi analizami. Trzeba pozwolić prywatnym firmom rozwijać wydobycie gazu łupkowego, budować np. elektrownie atomowe itd. Całkowicie zlikwidować dofinansowywanie jakichkolwiek „alternatywnych" źródeł energii.
5. Unia gospodarcza. Jak daleko powinna sięgać współpraca gospodarcza? Czy powinno dojść do harmonizacji podatkowej i budżetowej w ramach państw członkowskich UE?
Znieść resztkę ograniczeń w handlu i produkcji – zmusić kraje UE do konkurowania między sobą wysokością podatków i innymi przepisami, czyli zrezygnować z jakiegokolwiek ujednolicania.
6. Wspólny rynek i swoboda przepływu osób. Jakie wysiłki należy podjąć na rzecz wzmocnienia wspólnego rynku w UE? Jak przeciwdziałać coraz silniej pojawiającym się w UE tendencjom do ograniczenia jednej z fundamentalnych zasad UE - swobodnego przepływu osób?