Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 17.07.2015 08:25 Publikacja: 16.07.2015 22:00
2 zdjęcia
ZobaczFoto: Rzeczpospolita
Łukasz Wejchert jest przekonany, że przedsiębiorczość dziedziczy się w genach.
– Kiedy obserwowałem swojego ojca, widziałem, jaką ma intuicję. Nigdy nie korzystał za bardzo z internetu, ale czuł, że to ważne medium, rozumiał to i dlatego w sieć zainwestowaliśmy. Dziś widzę po pytaniach moich synów, że mają ciekawe podejście do wielu zagadnień. Interesuje ich, jak działają rozmaite przedsięwzięcia – mówi Łukasz, syn współzałożyciela ITI Jana Wejcherta, dziś właściciel firmy Dirlango inwestującej w start-upy i przedsiębiorstwa działające na styku mediów i nowych technologii, m.in. iTaxi, Justtag czy Netsprint. Łukasz jest ojcem trzech synów, którym nie zamierza narzucać życiowych wyborów.
Różnorodność, równość i inkluzja (DEI) to kluczowe elementy, które determinują rozwój i sukces nowoczesnych organizacji. Pomimo deklaratywnych działań i polityk, wciąż istnieją poważne wyzwania związane z ich implementacją, szczególnie w obszarach prawnych, instytucjonalnych oraz świadomości społecznej i biznesowej. Inkluzywność i równość w pracy to warunek niezbędny do pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego oraz eliminacji barier ograniczających rozwój społeczny i zawodowy różnych grup.
Raport Mario Draghi’ego podkreśla pilną potrzebę przyspieszenia działań Unii Europejskiej w obliczu globalnych wyzwań gospodarczych, ale wymaga to realistycznego podejścia, skoordynowanych działań państw członkowskich oraz uwzględnienia specyfiki nowej Europy, co stanowi kluczowe wyzwanie dla polskiej prezydencji. Przed nami historyczny moment, który może wpłynąć na kierunek polityki unijnej, szczególnie w zakresie Europejskiego Zielonego Ładu oraz konkurencyjności Europy na globalnej arenie.
Bezpieczeństwo lekowe, definiowane jako zdolność do samowystarczalności w zakresie produkcji leków i substancji czynnych (API), stanowi fundament zdrowotnej i ekonomicznej stabilności Europy. Zdaniem uczestników panelu dyskusyjnego „Bezpieczeństwo lekowe jako filar gwarantujący stabilność europejskiej gospodarki”, strategiczna niezależność wymaga nie tylko relokacji produkcji do Europy, ale także wsparcia rozwoju lokalnego przemysłu farmaceutycznego oraz stworzenia europejskiej listy leków krytycznych.
W sesji otwierającej scenę ESG, na którą składało się wystąpienie na temat atestacji, panel dyskusyjny „CSRD, CSDDD, Atestacja. Na jakim etapie jesteśmy?” oraz case study Grupy ERBUD, omówiliśmy najważniejsze wyzwania, które czekają przedsiębiorstwa raportujące zgodnie z nowymi wymogami.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Łańcuchy wartości to jedno z największych wyzwań w raportowaniu zrównoważonego rozwoju. Zebranie danych od setek, a często tysięcy kontrahentów wiąże się z ogromnym nakładem pracy i wydatkami. Dlatego firmy szukają rozwiązań, które pomogą im usprawnić ten proces. Na rynku pojawiają się rozwiązania wspierające raportowanie.
Jeśli rząd weźmie Polsat i TVN pod prawną ochronę, próby ich wrogiego przejęcia byłyby znacznie utrudnione. I to mimo wątpliwości prawnych wokół tego, czy telewizję można tak chronić.
Nowa aplikacja, nowe abonamenty i ceny. To ma być największe wydarzenie na polskim rynku medialnym w tym roku. Tak właściciel TVN zapowiada start następcy HBO Max. Co się zmieni i jaki będzie koszt?
Powstanie jeden serwis internetowy łączy sportowe kanały linearne i platformę streamingową. Na razie w Stanach Zjednoczonych. To ucieczka najstarszych graczy medialnych przed Big Techami.
229 głosami "za" przy 212 głosach "przeciw" i 11 wstrzymujących się Sejm odrzucił uchwałę Senatu ws. weta wobec tzw. lex TVN.
Decyzją o rekoncesji dla TVN 24 tylko na pozór rozwiązała nabrzmiewający od 19 miesięcy problem. Powstał bowiem mechanizm, który może utrzymywać stację w prawnej niepewności latami.
Dalej idące restrykcje na Niemcy nie zablokowałyby Nord Stream 2 – mówi Derek Chollet, doradca sekretarza stanu USA.
W 2020 r. Polska spadła aż o 11 pozycji na liście najsilniejszych marek narodowych. Lista kryzysów wizerunkowych niebezpiecznie się wydłuża, teraz dołączyła do niej próba utrącenia TVN.
Rzekomi pracownicy koncernu w obszernym liście zarzucają mu szereg nieprawidłowości. Zdaniem TVN krytyka nie ma na celu troski o firmę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas