Rafał Trzaskowski: Szymon Hołownia nie odpowiedział na zaproszenie na Campus Polska

Michał Kołodziejczak dołączył do list Koalicji Obywatelskiej. To nie znaczy, że zapisał się do jakiejkolwiek partii. Ten głos, buntownika, jest potrzebny w debacie - mówił w rozmowie z TVN24 prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący PO, Rafał Trzaskowski.

Publikacja: 25.08.2023 07:45

Rafał Trzaskowski: Szymon Hołownia nie odpowiedział na zaproszenie na Campus Polska

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Trzaskowski był pytany o to na co najbardziej czeka przed rozpoczęciem Campus Polska pod hasłem "Kultura i sfera wartości". Na co najbardziej czeka?

Rafał Trzaskowski: Mark Brzeziński, Witalij Kliczko i Andrzej Stasiuk na Campusie Polska

- Dzisiaj czekam na otwarcie i Olgę Tokarczuk, dlatego, że to zawsze jest intelektualne przeżycie. Cieszę się, że udało się zaprosić liderów bardzo różnych partii opozycyjnych: będzie oczywiście Donald Tusk, ale będzie też Władysław Kosiniak-Kamysz, będą liderzy Lewicy, w związku z tym będzie można posłuchać różnych poglądów - mówił.

Czytaj więcej

Michał Kolanko: Wszystkie oczy na Campus Polska Przyszłości

- To na pewno nie jest przedsięwzięcie partyjne. Przed nami 200 paneli, dyskusje na bardzo różne tematy od sztucznej inteligencji po psychologię dziecięcą. Ja się cieszę na spotkanie z Markiem Brzezińskim, cieszę się, że przyjeżdża Witalij Kliczko, w końcu będzie również Andrzej Stasiuk, którego ja uwielbiam i będę miał zaszczyt prowadzić z nim rozmowę - dodał.

Szymon Hołownia na Campusie Polska? Rafał Trzaskowski: Zaproszenie aktualne

Trzaskowski był następnie pytany o nieobecność na Campusie Szymona Hołowni.

- Nie będzie Szymona Hołowni dlatego, że nie odpowiedział na moje zaproszenie. Trzecia Droga będzie reprezentowana przez Kosiniaka-Kamysza - odparł.

Ja staram się w ogóle nie krytykować koleżanek i kolegów po stronie opozycyjnej

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy

A jak Trzaskowski interpretuje nieobecność lidera Polski 2050 na Campusie?

- Ja się nie doszukuję w tym niczego. Tak to jest, zaczęła się kampania wyborcza. I tak się cieszę, że większość liderów partyjnych będzie na Campusie - przekonywał.

Czytaj więcej

Sondaż: Czy Michał Kołodziejczak pomoże KO odbić wieś z rąk PiS?

- Zaproszenie (dla Hołowni) jest cały czas aktualne - zaznaczył. - Krzesło zawsze może być dostawione - dodał.

Prezydent Warszawy odniósł się też do krytycznych słów Szymona Hołowni pod adresem Michała Kołodziejczaka, lidera Agrounii, który wystartuje w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej. Wcześniej na listy Trzeciej Drogi Kołodziejczaka chciał wciągnąć PSL, ale Polska 2050 się na to nie zgodziła.

- Ja staram się w ogóle nie krytykować koleżanek i kolegów po stronie opozycyjnej. Rzeczywiście Michał Kołodziejczak dołączył do list Koalicji Obywatelskiej. To nie znaczy, że zapisał się do jakiejkolwiek partii. Ten głos, buntownika, jest potrzebny w debacie. To nie znaczy, że on zapisał się do jakiejś partii, tylko po prostu chce być po stronie opozycyjnej. Dopraszamy na listy ludzi, którzy nie zgadzają się na tę Polskę, którą w tej chwili mamy - wyjaśnił prezydent Warszawy.

A czy nie ma zagrożenia że po wyborach Kołodziejczak przejdzie na stronę PiS?

- Kołodziejczak to nie jest taka osoba, która pod wpływem jakiegoś nacisku czy przekupstwa politycznego może zmienić barwy partyjne. On mi w ogóle do tego nie pasuje - odparł prezydent Warszawy. 

- Ja bym uciekał od osobistych emocji. Tutaj naprawdę najważniejsi są młodzi ludzie, rozmowa z nimi. Będzie tu mnóstwo bardzo kontrowersyjnych tematów, wolna debata z młodymi ludźmi - mówił też Trzaskowski nawiązując do odwołania panelu "symetrystów" na Campusie Polska, po tym jak Marcin Meller nie zgodził się go poprowadzić po tym, jak poproszono go, by nie zapraszał do debaty Grzegorza Sroczyńskiego.

Trzaskowski był pytany o to na co najbardziej czeka przed rozpoczęciem Campus Polska pod hasłem "Kultura i sfera wartości". Na co najbardziej czeka?

Rafał Trzaskowski: Mark Brzeziński, Witalij Kliczko i Andrzej Stasiuk na Campusie Polska

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Wybory
Wybory samorządowe 2024: Oficjalnie: Jacek Sutryk musi walczyć w II turze
Wybory
Wybory samorządowe 2024: PiS w siedzibie partii świętuje sukces. Na scenie pojawił się Jacek Kurski
Wybory
Wybory samorządowe 2024: PiS wygrywa w kraju, ale traci władzę w województwach
Wybory
Wybory samorządowe 2024. Jarosław Kaczyński: Nasze zwycięstwo to zachęta do pracy, a chcieli nas już chować
Wybory
Wybory samorządowe 2024: Frekwencja do godziny 17 niższa niż pięć lat temu