Awanse czwórki prawniczek w WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

WKB Wierciński Kwieciński Baehr rozpoczyna nowy rok serią wewnętrznych promocji: z dniem 1 stycznia do grona partnerów kancelarii dołączyły Anna Flaga-Martynek (praktyka projektów infrastrukturalnych), Anna Wojciechowska (praktyka prawa spółek i ładu korporacyjnego) oraz Anna Wyrzykowska (praktyka prawa nieruchomości i procesu inwestycyjnego). Wioleta Polak (praktyka prawa pracy) awansowała natomiast na pozycję doradcy (counsel).

Publikacja: 15.01.2018 14:14

Awanse czwórki prawniczek w WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

Foto: materiały prasowe

mat

- Awanse są najlepszym dowodem na rozwój kancelarii, co zawsze jest powodem do satysfakcji.

W tym roku szczególnie cieszy nas fakt, że promocje dotyczą prawniczek – cenionych ekspertek i liderek wyznaczających kierunki rozwoju swoich praktyk – komentuje dr Jerzy Baehr, partner zarządzający WKB.

Partnerkami w kancelarii WKB od 1 stycznia 2018 r. zostały:

Anna Flaga-Martynek – radca prawny, współkieruje zespołem projektów infrastrukturalnych.

Od wielu lat doradza przedsiębiorstwom zaangażowanym w projekty infrastrukturalne, w szczególności z branży przemysłowej, energetycznej, drogowej, lotniczej, budowlanej, gospodarki odpadami i wodno-kanalizacyjnej. Wspiera klientów na wszystkich etapach inwestycji oraz w sprawach spornych (w tym w zakresie przedsięwzięć współfinansowanych ze środków publicznych).

W ostatnim czasie doradzała m.in. podmiotom publicznym w prowadzonych przez nie projektach z zakresu rozwoju infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej, a także w ich bieżącej działalności (w tym przejmowaniu i restrukturyzacji oczyszczalni ścieków i sieci wodociągowo-kanalizacyjnych). Brała również udział w projektach związanych z dostosowywaniem źródeł wytwórczych do wymogów wynikających z dyrektywy IED oraz w przedsięwzięciach uznawanych za strategiczne z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Z kancelarią WKB związana jest od 2005 roku.

Anna Wojciechowska, LL.M. – radca prawny, kieruje praktyką prawa spółek i ładu korporacyjnego oraz zespołem German desk.

Wspiera klientów we wszystkich sprawach z zakresu prawa spółek oraz fuzji i przejęć. Doradza m.in. przy transakcjach nabywania udziałów i akcji w spółkach kapitałowych oraz restrukturyzacjach spółek z uwzględnieniem specyfiki przenoszenia praw własności intelektualnej. Znajomość prawa i rynku niemieckiego wykorzystuje w doradztwie na rzecz klientów niemieckojęzycznych, wspiera także wiele podmiotów z branży wydawniczej i mediów. Ściśle współpracuje z zespołami fuzji i przejęć oraz prawa własności intelektualnej i TMT.

W ostatnim czasie wspierała m.in. Ryanair przy tworzeniu nowego przewoźnika w Polsce, PZU Zdrowie w sprawach z zakresu prawa handlowego, EDF Polska i Marquard Media w zakresie prawa spółek oraz Accolade przy projektach restrukturyzacyjnych. Doradzała także w licznych transakcjach M&A, w tym w języku niemieckim (m.in. na rzecz szwajcarskiego inwestora przy nabyciu spółki produkującej konstrukcje metalowe).

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz polsko-niemieckich studiów na Wydziale Prawa Europejskiego Uniwersytetu „Viadrina" we Frankfurcie nad Odrą. Z kancelarią WKB współpracuje od 2013 roku.

Anna Wyrzykowska – adwokat, zarządza praktyką nieruchomości i procesu inwestycyjnego, współkieruje także zespołem French desk.

Specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomościami, regulacjach dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz prawie budowlanym. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie przy projektach nabywania i zbywania nieruchomości oraz lokalizacji inwestycji, w zakresie umów z projektantami i wykonawcami inwestycji budowlanych, a także komercjalizacji powierzchni biurowej, magazynowej i centrów handlowych. Doradza klientom również w zakresie prawa spółek oraz fuzji i przejęć.

W ostatnim czasie doradzała m.in. PERN i OLPP w zakresie aspektów nieruchomościowych związanych z połączeniem tych dwóch spółek, Nokia Solutions and Networks przy zawarciu długoterminowych umów najmu powierzchni biurowo-laboratoryjnych we Wrocławiu oraz Warszawie, Benson Elliot i Algonquin w zakresie polskich aspektów restrukturyzacji grupy, niemieckiemu producentowi kosmetyków w związku z budową centrum logistycznego w Polsce, francuskiej sieci restauracyjnej przy zawarciu umów z jedną z francuskich sieci handlowych w Polsce, a także BGŻ BNP Paribas oraz spółkom z grupy banku w zakresie spraw dotyczących nieruchomości.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, pomagisterskich studiów w zakresie francuskiego i europejskiego prawa gospodarczego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Poitiers we Francji oraz pomagisterskich studiów w zakresie podstaw prawnych budowlanego procesu inwestycyjnego w SGH. Z kancelarią WKB jest związana od 2012 r.

Na pozycję doradcy (counsel) awansowała:

Wioleta Polak – radca prawny, kieruje zespołem prawa pracy, ściśle współpracuje z zespołem prawa zamówień publicznych.

Ma doświadczenie m.in. w sprawach dotyczących indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, restrukturyzacji zakładów pracy (w tym o charakterze transgranicznym), zasad wynagradzania (m.in. w sektorze bankowym) oraz zwolnień grupowych.

W ramach swojej praktyki obejmującej doradztwo z zakresu zamówień publicznych zapewnia bieżącą obsługę krajowych i zagranicznych podmiotów ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego oraz zamawiających klasycznych i sektorowych, włącznie z reprezentacją w KIO i przed sądami powszechnymi. Jest jedną z niewielu ekspertek łączących doświadczenie w sprawach związanych z prawem pracy z obszarem zamówień publicznych.

W ostatnim czasie doradzała m.in.: spółce z branży farmaceutycznej w procesie restrukturyzacji zakładu pracy obejmującym zwolnienia grupowe oraz likwidację części zakładu pracy w Polsce, a także podmiotom z branży energetycznej w zakresie stosowania tzw. „nowej ustawy kominowej" (w tym w zakresie ustalania zasad wynagradzania oraz przyznawania świadczeń dodatkowych). Brała udział w doradztwie transakcyjnym obejmującym kwestie prawno-pracownicze na rzecz licznych polskich i globalnych przedsiębiorców, m.in. w zakresie transferu specyficznych zobowiązań wobec byłych pracowników. Doradzała także spółce posiadającej status zamawiającego w kwestii stosowania ustawy PZP do nietypowych stosunków prawnych polegających na świadczeniu pracy.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Z kancelarią WKB związana jest od 2 lat.

Sądy i trybunały
Ważna opinia z TSUE ws. neosędziów. Nie spodoba się wielu polskim prawnikom
Sądy i trybunały
Będzie nowa ustawa o Sądzie Najwyższym. Ujawniamy plany reformy
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
ZUS
Kolejny pomysł zespołu Brzoski: ZUS rozliczy składki za przedsiębiorców
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Prawo w Polsce
Od 1 maja rusza nowy program bezpłatnych badań. Jak z niego skorzystać?
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne