White & Case doradcą producenta surowców chemicznych w Europie Synthos S.A.

Kancelaria White & Case doradzała Synthos S.A. przy emisji obligacji typu senior notes o łącznej wartości nominalnej 350 milionów EUR

Aktualizacja: 12.12.2014 12:59 Publikacja: 12.12.2014 11:00

White & Case P. Pietkiewicz M. Studniarek i Wspólnicy – Kancelaria Prawna sp.k. będąca częścią międzynarodowej firmy prawniczej White & Case LLP doradzała Synthos S.A., jednemu z największych producentów surowców chemicznych w Europie („Synthos"),w związku z pozyskaniem finansowania na rynkach międzynarodowych poprzez emisję obligacji typu senior notes o łącznej wartości nominalnej 350 milionów EUR, wyemitowanych przez Synthos Finance AB (publ), z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, spółkę w 100% zależną od Synthos S.A., będącą spółką specjalnego przeznaczenia.

Emisja obligacji nastąpiła w ramach oferty prywatnej skierowanej do wybranych inwestorów instytucjonalnych w oparciu o Regulację S oraz Regulację 144A na podstawie amerykańskiej Ustawy o Papierach Wartościowych z 1933. Do umowy dotyczącej warunków emisji obligacji ma zastosowanie prawo obowiązujące w stanie Nowy Jork, USA. Obligacje są niezabezpieczone i posiadają stałe oprocentowanie w wysokości 4.000% w skali roku z terminem zapadalności w 2021 r.Obligacje zostały dopuszczone do notowań na rynku oficjalnych notowań Irlandzkiej Giełdy Papierów Wartościowych oraz do obrotu na rynku Global Exchange Market.

Nasze doradztwo obejmowało kompleksowe doradztwo prawne związane z pozyskaniem finansowania zarówno w zakresie prawa polskiego, jak i szwedzkiego, czeskiego oraz amerykańskiego.

„W ostatnim roku aktywnie doradzaliśmy przy wszystkich zrealizowanych programach emisji obligacji typu high-yield, które emitowały polskie spółki. Wśród naszych projektów możemy wymienić emisje obligacji przez P4 (operator Play), TVN S.A. czy PZU S.A. Oprócz tego pracowaliśmy nad dwiema innymi emisjami, które nie doszły niestety do skutku. Wyznacza to jasno naszą renomę wśród firm prawniczych doradzających w emisjach instrumentów dłużnych" – powiedział mec. Andrzej Sutkowski, partner w kancelarii White & Case koordynujący pracę nad emisją obligacji przez Synthos.

Realizacja tego wymagającego projektu wymagała stworzenia kilku zespołów prawników White & Case, zarówno z praktyki rynków kapitałowych jak i bankowości i finansów, którzy równolegle działali w kilku naszych biurach.

Zespołem White & Case w biurze w Warszawie kierowali Partnerzy: Marcin Studniarek i Andrzej Sutkowski, a członkami zespołu byli: w zakresie rynków kapitałowych - Bartosz Smardzewski oraz Monika Dużyńska, w zakresie bankowości i finansowania - Tomasz Ostrowski (partner lokalny), Aneta Urban oraz Sylwia Opiatowska.

Kluczowymi członkami zespołu w biurze w Londynie byli: Rob Mathews, Jill Concannon, Annie Serafim, Jennifer Reiss, w biurze w Sztokholmie: Carl Hugo Parment, Michael Bark-Jones, Petter Alberts, Emil Bjorkhem; w biurze w Pradze: Eva Svobodova, David Ilczyszyn, Ondrej Barton; oraz w biurze w Nowym Jorku: John Donovan i Gregory Little.

Wśród banków zaangażowanych w ten proces znalazły się: BNP Paribas, Citigroup Global Markets Limited, Deutsche Bank AG, London Branch, Banco Santander S.A., ING Bank N.V., London Branch, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. i UniCredit Bank AG.

Sądy i trybunały
Sędzia Piebiak może stracić immunitet. Oskarża go były lider KOD
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Konsumenci
Frankowicze mają nowy sposób na banki. Donoszą do prokuratury
Podatki
Ryczałtowcy chcą dzielić biznes, by obniżyć składkę zdrowotną
Praca, Emerytury i renty
Będzie dodatkowa waloryzacja emerytur i rent. Rząd odsłania karty
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nieruchomości
Mieszkania społeczne. Koniec wyodrębniania na własność