Reklama
Rozwiń

Kiedy zawieszony urzędnik ma prawo do wynagrodzenia

Brak przepisów uniemożliwia zawieszonemu w czynnościach służbowych członkowi korpusu odzyskanie niewypłaconego wynagrodzenia oraz powrót do pracy. Nawet, jeśli okaże się, że stawiane mu zarzuty nie zostaną potwierdzone.

Publikacja: 07.02.2017 05:30

Kiedy zawieszony urzędnik ma prawo do wynagrodzenia

Foto: 123RF

Pragmatyki zawodowe, co do zasady stawiają zatrudnionym wyższe wymagania, dotyczące ich zachowania zarówno w pracy, jak i poza nią. W większości z nich, w sytuacji, gdy istnieje podejrzenie, że osoba zatrudniona tych wymagań nie spełnia, przewidziano możliwość czasowego odsunięcia jej od obowiązków służbowych. Nie chodzi tu oczywiście o każde podejrzenie, a tylko takie, za którymi idą określone działania czy to pracodawcy czy wymiaru sprawiedliwości (tymczasowe aresztowanie, wszczęcie przeciwko pracownikowi postępowania dyscyplinarnego czy karnego). A więc o sytuacje, gdy wina określonej osoby nie jest jeszcze przesądzona, ale ze względu na wagę zarzucanego jej czynu oraz interes całej służby publicznej nie powinna ona w okresie, w którym sprawa jest wyjaśniana wypełniać swoich obowiązków służbowych.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono