Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.10.2016 09:22 Publikacja: 28.10.2016 09:22
Stały wzrost cen obowiązkowego OC związany jest między innymi z coraz ściślejszymi regulacjami prawnymi, które nakładane są na towarzystwa ubezpieczeniowe. Od 2014 roku rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego stanowią, że zakres podstawowej ochrony w ramach OC musi być taki sam u każdego ubezpieczyciela. Oznacza to, że mniejsze towarzystwa, które oferowały wyjątkowo niższe ceny kosztem niektórych elementów ochrony poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, musiały dostosować się do większych graczy na rynku. Natomiast do końca grudnia 2016 roku ubezpieczyciele są zobowiązani do zastosowania się do kolejnego pakietu regulacji, dotyczących tym razem sposobu wypłacania odszkodowań. Jedną z większych zmian jest to, że TU będą musiały pokrywać uzasadnione koszty leczenia przeprowadzonego nie tylko w ramach NFZ, ale także prywatnie. Do tej pory poszkodowani mogli napotkać problemy z wyegzekwowaniem odszkodowania, jeśli z powodu np. zbyt długich kolejek zdecydowali się na rehabilitację lub leczenie prywatne. Wszystkie te zmiany pociągają za sobą jednak potrzebę zwiększenia rentowności polis ubezpieczeniowych, a co za tym idzie – wzrost składek.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła w środę zgodę na powołanie Andrzeja Klesyka na stanowisko prezesa PZU. Do t...
Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU odrzuciło w środę zgłoszoną przez ministra aktywów państwowych uchwałę w sprawi...
Katarzyna Majewska została powołana w poniedziałek na stanowisko prezesa zarządu PZU Życie. Do czasu uzyskania z...
Zmiany w zarządzie firmy ubezpieczeniowej LINK4. Z kierowania spółką zrezygnowała w poniedziałek Grażyna Sudzińs...
Rynek ubezpieczeń w tej części kontynentu rośnie cztery razy szybciej niż w Austrii, skąd wywodzi się Uniqa – mó...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas