Najczęściej są to usługi księgowe, kadrowo-płacowe, prawne, a także doradztwo. ING BSK zaoferował ostatnio klientom z segmentu średnich i dużych firm nową aplikację na smartfony i tablety. Umożliwia użytkownikom usługi ING KsięgowośćOnLine skanowanie oraz przesyłanie dokumentów bezpośrednio do portalu biura rachunkowego.
Księgowość to standard
Same usługi księgowo-kadrowe ING wprowadził wiosną. Są one w pełni zintegrowane z systemem bankowości internetowej i są przeznaczone tylko dla firm prowadzących pełną księgowość i w oparciu o dokumentację prowadzoną w formie elektronicznej. Oprócz prowadzenia ksiąg rachunkowych bank oferuje szereg innych usług, m.in. wsparcie w przypadku kontroli oraz w kontaktach z US, ZUS i audytorem.
Usługi ułatwiające prowadzenie księgowości mają także inne banki, ale głównie dla małych firm lub osób prowadzących działalność gospodarczą. Tak jak Idea Bank, który stworzył własne narzędzie do księgowości online razem ze spółką księgową Tax Care (spółka zależna Idea Banku) dla firm, które samodzielnie prowadzą księgę przychodów i rozchodów lub ewidencję przychodów korzystając z internetowych biur księgowych. Citibank Handlowy ma dla mikroprzedsiębiorców „SuperKsięgową", aplikację do prowadzenia księgowości online, która pomaga w rozliczeniach PIT-u, VAT-u czy ZUS-u.
Banki, próbując zbudować przewagi konkurencyjne, dokładają kolejne usługi i funkcjonalności, które mają pomagać w prowadzeniu firmy.
Deutsche Bank na początku kwietnia poszerzył „pakiet przedsiębiorczy" dostępny w ramach rachunku internetowego dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.