Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 08.07.2025 04:03 Publikacja: 10.07.2023 15:58
Foto: Bloomberg
Przyspieszenie nastąpiło w czerwcu. Grupa z Tuluzy przekazała 48 klientom 72 samoloty wobec 63 w maju i 60 rok wcześniej. Nadrobiła wcześniejsze opóźnienia, bo po 3 miesiącach dostarczyła tylko 127 maszyn. Bilans 6 miesięcy sprzed roku wynosił 297 (minus 3 sztuki nie przekazane Rosji z powodu sankcji). Plan na ten rok przewiduje wydanie 720 samolotów.
Pandemia zakłóciła łańcuchy dostaw materiałów i podzespołów, branża lotnicza odczuwała też braki kadrowe. Początek tego roku był trudny, ale szef pionu sprzedaży Christian Scherer powiedział w czerwcu Reuterowi, że sytuacja w sektorze staje się bardziej przewidywalna, co może być początkiem pozytywnej tendencji w dostawach. A prezes Guillaume Faury przyznał dziennikowi „La Tribune”: - Duża różnica wobec ubiegłego roku jest taka, że realizujemy teraz program produkcji dokładnie tak, jak go przewidzieliśmy na początku roku. Łańcuch dostaw już nie zrywa się, mamy mniej przykrych niespodzianek z dnia na dzień. To od łańcucha dostaw będzie zależeć wielkość dostaw w przyszłym i w 2025 roku - stwierdził.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W poniedziałek stanowisko stracił minister transportu Rosji, a chwilę potem znaleziono go martwego. Przez weeken...
Prawie 645 mln złotych zysku netto wypracowały Polskie Porty Lotnicze w 2024 roku. Taki wynik oznacza, że PPL ni...
Scandinavian Airlines (SAS) zamówiły u Brazylijczyków 55 samolotów E-195 E2. To maszyny, jakie ewentualnie miał...
Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Magdalena Jaworska-Maćkowiak złożyła w Ministerstwie Infrastruktury...
Narodowy przewoźnik Australii, Qantas, padł ofiarą zmasowanego ataku cyberprzestępców. Linie lotnicze wciąż bada...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas