Iga Świątek zagra z Sabalenką w finale turnieju w Madrycie

Zwycięski półfinał Igi z Weroniką Kudermietową trwał krótko, skończył się wynikiem 6:1, 6:1 dla Polki. Wielki finał, ponownie z Aryną Sabalenką, w sobotę o 18.30.

Publikacja: 05.05.2023 08:34

Iga Świątek

Iga Świątek

Foto: AFP

Po trzech zwycięskich spotkaniach z Rosjanką w przeszłości (jednak wszystkie odbyły się na kortach twardych) oraz, przede wszystkim, bardzo dobrych dotychczasowych meczach w Magicznym Pudełku, Iga Świątek była zdecydowaną kandydatką do wygranej z Kudermietową, nawet jeśli rywalka wyeliminowała nr 3 na świecie, Amerykankę Jessikę Pegulę. 

Wszystko poszło wedle wstępnego osądu: serwis, return i forhend oraz szybkość Igi na korcie im. Manolo Santany to były argumenty nie do oparcia dla dość silnej, ale przewidywalnej tenisistki rosyjskiej. Historia tego meczu nie zapamięta zbyt dobrze poza tym, że pierwszy finał w Madrycie Iga Świątek osiągnęła w sposób imponujący.

Czytaj więcej

Tenis w Madrycie: Iga Świątek ekspresem w półfinale

Nieco wcześniej awans do finału wywalczyła Arena Sabalenka. Jej mecz z odradzającą się po spadku formy Marią Sakkari też był dość krótki (6:4, 6:1) i nie zostawił wrażenia, że grały równie silne rywalki. 

Zatem turniej po turnieju w finale grają Świątek i Sabalenka, obecnie najsilniejsze tenisistki na świecie. Wskazania na finał są różne, ale przeważają te, które dają kolejny tytuł Polce. 

Serwis, return i forhend oraz szybkość Igi na korcie im. Manolo Santany to były argumenty nie do oparcia

W turnieju męskim z cyklu ATP Masters 1000 w czwartek wyłoniono półfinalistów. Dla hiszpańskich kibiców najważniejszy jest awans Carlosa Alcaraza, który na razie nie spotkał godnego rywala. W kolejnym meczu zagra z tym, który wyeliminował Huberta Hurkacza, czyli Chorwatem Borną Coriciem. Drugą parę tworzą kwalifikant Asłan Karacew oraz kwalifikant z etykietą „lucky loser”, czyli Niemiec Jan-Lenard Struff, który znalazł sposób na pokonanie Greka Stefanosa Tsitsipasa. Karacewa i Struffa, znanego w Polsce z racji zwycięstwa w challengerze w Szczecinie, w tej fazie turnieju raczej się nie spodziewano. W piątek półfinały męskie, panie czekają na sobotę o 18.30. 

> Mutua Madrid Open. WTA 1000 – 1/2 finału: I. Świątek (Polska, 1) – W. Kudermietowa (12) 6:1, 6:1; A. Sabalenka (2) – M. Sakkari (Grecja, 9) 6:4, 6:1.

ATP Masters 1000 – 1/4 finału: C. Alcaraz (Hiszpania, 1) – K. Chaczanow (10) 6:4, 7:5; B. Corić (Chorwacja, 17) – D. Altmaier (Niemcy) 6:3, 6:3; A. Karacew – Z. Zhang (Chiny) 7:6 (7-3), 6:4; J. L. Struff (Niemcy) – S. Tsitsipas (Grecja, 4) 7:6 (7-5), 5:7, 6:3.

Pary 1/4 finału: Alcaraz – Corić; Karacew – Struff. 

Tenis
Roland Garros. Także w tenisie „Francja elegancja” to już przeszłość
Tenis
Roland Garros. Iga Świątek spacerem w 1/8 finału
Tenis
Jelena Rybakina wycofuje się z turnieju Roland Garros
Tenis
15 setów i koniec. Hubert Hurkacz odpadł z Roland Garros
Tenis
Roland Garros. Grejpfruty na wietrze
Tenis
Roland Garros: Iga Świątek gra dalej, choć przeszkadzał wiatr