Co warto obejrzeć w weekend na platformach streamingowych? Marcin Kube poleca

Komedia o biurze na końcu świata (czyli w Siedlcach), dwa filmy z brytyjską gwiazdą pop, ponure żarty z bogatych Amerykanów na Sycylii i mroczne śledztwo na australijskiej prowincji – czyli najciekawsze nowości na platformach streamingowych.

Publikacja: 04.11.2022 19:03

„The Office PL”, drugi sezon

„The Office PL”, drugi sezon

Foto: mat.pras./Łukasz Bąk

„The Office PL”

drugi sezon (Canal Plus, wszystkie odcinki dostępne od piątku 4 listopada)
twórcy: Maciej Bochniak, Łukasz Sychowicz, Michał Oleszczyk

Po ciepło przyjętym pierwszym sezonie polskiej wersji „The Office” nadszedł czas na kolejny. Na platformie streamingowej Canal Plus można już oglądać dwanaście premierowych, 30-minutowych odcinków serialu komediowego. Wracamy do codziennych zmagań pracowników biura siedleckiej firmy produkującej wodę mineralną „Kropliczanka”. W rolach głównych ponownie Piotr Polak, Vanessa Aleksander i Adam Woronowicz, a w nowej serii pojawią się też m.in. Piotr Cyrwus i Maciej Musiałowski. Dla miłośników żartów na granicy dobrego smaku.

„Mój policjant”

film (Amazon Prime Video, premiera w piątek 4 listopada)
reż. Michael Grandage, obsada: Harry Styles, Emma Corrin, David Dawson

Zamiast do kin, prosto na VOD trafił film z wokalistą Harrym Stylesem w roli głównej. To adaptacja powieści Bethan Roberts z 2012 r. inspirowana biografią brytyjskiego pisarza – E. M. Forstera. Opowiada historię trójkąta miłosnego – małżeństwa nauczycielki Marion Taylor i policjanta Toma Burgessa, który ma romans z historykiem sztuki Patrickiem.

Po premierze filmu na festiwalu w Toronto krytycy pisali o nim z mieszanymi uczuciami. Podkreślają, że „Mój policjant” najlepiej sprawdza się jako wyciskacz łez, więc jeżeli ktoś lubi opowieści o trudnych relacjach, może dać szansę brytyjskiemu melodramatowi.

„Nie martw się, kochanie”

film (HBO Max, premiera w poniedziałek 7 listopada)
reż. Olivia Wilde, obsada: Florence Pugh, Chris Pine, Olivia Wilde, Harry Styles

Drugim filmem, w którym ostatnio zagrał brytyjski gwiazdor pop, a który krótko po premierze kinowej wchodzi właśnie na VOD, jest „Nie martw się, kochanie” w reżyserii partnerki Stylesa – Olivii Wilde.

W tym intrygującym thrillerze obserwujemy z perspektywy gospodyni domowej Alice, jak pozornie spokojne życie lokalnej społeczności na amerykańskich przedmieściach z lat 50. zaczyna zmierzać w coraz bardziej dziwnym i niepokojącym kierunku.

Film jest dość udaną satyrą na patriarchalne relacje małżeńskie. Aczkolwiek scenarzyści skupili się nie tylko na uwierających kobiety rolach społecznych, ale też na sytuacji mężczyzn, którzy również mają tu do odegrania swoje nie zawsze łatwe stereotypy.

„Biały Lotos”

drugi sezon (HBO Max, premiera drugiego odcinka w poniedziałek 7 listopada)
twórca: Mike White, obsada: Michael Imperioli, F. Murray Abraham, Jennifer Coolidge

Znakomita satyra społeczna i jedna z lepszych serii telewizyjnych 2021 roku doczekała się w końcu drugiego sezonu. Tytułowy Biały Lotos w pierwszej serii był luksusowym hotelem na Hawajach, do którego przybywali zgnuśniali przedstawiciele amerykańskiej klasy wyższej. Teraz przenosimy się na Sycylię, gdzie zamożni goście z USA szukają wrażeń i chcą doświadczyć „urlopu życia”. Są wśród nich m.in. producent filmowy z Hollywood i absolwenci najlepszych amerykańskich uczelni, którzy bardzo szybko dorobili się dużych pieniędzy. Jak to w satyrze o bogaczach bywa, wszystko musi się skończyć trupem, który do reszty zepsuje nastrój i samozadowolenie bohaterów.

„Troppo”

pierwszy sezon (Viaplay, pierwszy odcinek w poniedziałek 7 listopada)
twórczyni: Yolanda Ramke, obsada: Thomas Jane, Nicole Chamoun

Dla fanów australijskiego kina kryminalnego, które w ostatnich czasach ma się świetnie (świadczy o tym choćby film „Nieznajomy” Thomasa M. Wrighta dostępny na Netfliksie), Viaplay pokaże „Troppo”. To ośmioodcinkowa produkcja opowiadająca o śledztwie prowadzonym wspólnie przez prywatną detektyw Amandę (Nicole Chamoun) oraz byłego policjanta Teda (Thomas Jane). Amanda ma za sobą przeszłość kryminalną, a Ted z opinią „brudnego gliny” opuścił szeregi policji w Sydney i wyjechał na prowincję. Razem poszukują zaginionego Koreańczyka, specjalisty od nowych technologii. W Crimson Lake, do którego przyjeżdżają, okazuje się jednak, że będą musieli rozwiązać zagadkę nie pojedynczego porwania, ale serii morderstw.

„The Office PL”

drugi sezon (Canal Plus, wszystkie odcinki dostępne od piątku 4 listopada)
twórcy: Maciej Bochniak, Łukasz Sychowicz, Michał Oleszczyk

Pozostało 96% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telewizja
Apple kręci w Warszawie serial. Zamknięto Świątynię Opatrzności Bożej
Telewizja
Herstory: Portrety ponad 20 wybitnych Polek w projekcie HISTORY Channel
Serial
„Władcy przestworzy” na Apple TV+. Straceńcy latali w dzień
Telewizja
Magdalena Piekorz zajmie się serialami i filmami w TVP
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telewizja
Serialowe Złote Globy. Kolejny triumf „Sukcesji”