Założony przez Michała Walczaka Kabaret na Koniec Świata to inicjatywa grupy autorów, aktorów i reżyserów związanych z Laboratorium Dramatu. Pomysł powstał jako efekt letnich warsztatów Sztuka Dialogu nad Wigrami. Tę wakacyjną atmosferę zabawy w środku zimy autorzy kabaretu próbują przeszczepiać na grunt warszawski. – To ma być niezobowiązująca platforma eksperymentu, wymiany emocji i poczucia humoru – tłumaczył przed premierą Kabaretu na Koniec Świata Michał Walczak. Eksperyment się powiódł, spotkania mają się odbywać regularnie co miesiąc. Na Olesińskiej udało się nawet zorganizować bardziej otwartą, przyjazną przestrzeń, bez podziału na scenę i widownię.
[wyimek] [link=http://blog.rp.pl/zkulturanaty/2010/09/03/z-kultura-na-ty/]Z Kulturą na Ty! - poleć swoje wydarzenie kulturalne[/link][/wyimek]
Ponieważ karnawał w pełni, twórcy kabaretu w trzecim odcinku będą się zastanawiać nad poczuciem humoru i umiejętnością zatracenia się Polaków w zabawie. Czy jest to w ogóle możliwe bez alkoholu?
– Robiąc żarty, nie zapomnimy o wartościach i normach, którymi się kierujemy na co dzień – zapowiada tym razem Michał Walczak. – Nie zapomnimy o nich, bo właśnie te normy zamierzamy tego wieczoru komentować. Będą scenki o alkoholizmie, odchudzaniu i wyuzdaniu. Nasze skecze czasem mają drugie dno, a czasem są na dnie.
[ramka][b]Kabaret na Koniec Świata, opieka artystyczna: Michał Walczak, wyk. Anna Smołowik, Szymon Majewski, Wojciech Solarz[/b], Laboratorium Dramatu, ul. Olesińska 21, Warszawa, bilety: 20 – 30 zł, rezerwacje: tel. 663 741 903, czwartek (27.01), godz. 19.[/ramka]