To ciekawa inspiracja, zważywszy że nauki chińskiego filozofa i myśliciela po 2,5 tys. lat nadal są stosowane. Nie tylko podczas wojen, ale też w negocjacjach, marketingu, reklamie, sporcie, biznesie. Jednym słowem wszędzie, gdzie mamy do czynienia z różnymi środowiskami czy po prostu z konkurującymi ze sobą ludźmi.
[wyimek] [link=http://blog.rp.pl/zkulturanaty/2010/09/03/z-kultura-na-ty/]Z Kulturą na Ty! - poleć swoje wydarzenie kulturalne[/link][/wyimek]
W spektaklu Piotrowskiej warunki do tego typu badań są odpowiednie, bo do muzyki Simon Auffret zatańczą zarówno tancerze współcześni, jak i wykonawcy breakdance (Thomaz & RockaFellaz Crew czy Siem & Original Crazy Breakers). Pierwszym etapem interdyscyplinarnego programu edukacyjnego-artystycznego były wakacyjne warsztaty dla warszawskich i białostockich miłośników stylów ulicznych (m.in. krump, hip-hop). Kolejnym – wybór sześciu osób i kilkumiesięczne próby do pokazu „Break. Sztuka Wojny”.
Scenariusz łączy w sobie fragmenty historii z życia młodych ludzi ze starożytnymi maksymami i zasadami sztuki strategii wojennych. Jak więc będą wyglądały charakterystyczne dla breakdance’u i hip-hopu taneczne bitwy?
Projekt zrealizowano w ramach stypendium „Młoda Polska” MKiDN. Choreografia będzie pokazywana także w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku (22.12, godz. 18).