Przywołają w pamięci niepowtarzalną magię świata Brunona Schulza i staną się pacjentami jego „Sanatorium pod Klepsydrą”. Widowisko będzie miało charakter artystycznego performansu z udziałem widzów i odbywać się będzie w niepowtarzalnej scenerii. Mitycznym Sanatorium pod Klepsydrą stanie się główny gmach nowej siedziby Sinfonii Varsovia na Pradze, przy ul. Grochowskiej 272. W miejscu tym do niedawna mieścił się Instytut Weterynaryjny SGGW. Warto dodać, że ten zabytkowy budynek, zbudowany pod koniec XIX wieku, posłużył Andrzejowi Wajdzie do realizacji ostatniego filmu „Powidoki”.

W piątkowy wieczór, który rozpocznie się o godzinie 19 widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić to miejsce na chwilę przed remontem i odbyć wraz z artystami niezwykłą podróż na pograniczu jawy i snu. Magiczną atmosferę wieczoru oprócz prozy Brunona Schulza budować będzie muzyka grana na żywo przez Maję Kleszcz i Wojtka Krzaka, czyli dawnych członków Kapeli ze Wsi Warszawa. Scenariusz, reżyserię i inscenizacja całości przygotowała Agata Duda Gracz.

Próby do spektaklu trwały od początku tygodnia. Niektóre teksty wypowiadane przez aktorów zostały przez nich samych wybrane. Performans będzie rozgrywać się na wszystkich piętrach gmachu przy Grochowskiej 272. Potrwa około 2 godzin.

Dla wszystkich widzów wstęp jest wolny.