Aktualizacja: 17.08.2020 09:58 Publikacja: 17.08.2020 09:58
Foto: AFP
Najnowsze dane mówią, że z powodu zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2 hospitalizowanych jest w Polsce 2 040 osób - to więcej niż dzień wcześniej (o 5) i niż przed tygodniem (o 111). 83 osoby wymagają respiratora.
W porównaniu ze stanem sprzed 24 godzin, liczba osób objętych w naszym kraju kwarantanną spadł o 835 i wynosi niespełna 103 tys. W ujęciu tygodniowym spadek wynosi niespełna 1,2 tys. Nadzorem epidemiologicznym objęto 9 305 osób (dobowy spadek o 172, tygodniowy - o 261).
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej ogłosiło, że papież Franciszek pojawi się publicznie, aby powitać tłum zgromadzony przed rzymską polikliniką Gemelli. Papież jest pacjentem szpitala od 14 lutego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzeczniczka Departamentu Stanu USA przekonuje, że Rosja i Ukraina są bliskie zawarcia porozumienia o pełnym zawieszeniu broni.
Nie żyje amerykański pięściarz, dwukrotny zawodowy mistrz świata wagi ciężkiej i mistrz olimpijski z 1968 roku z Meksyku. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie boksu. Miał 76 lat.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Jak informuje „Financial Times”, Stany Zjednoczone mają przymierzać się już do podpisania z Ukrainą umowy w sprawie dostępu do surowców mineralnych. Brytyjski dziennik twierdzi, że ma być ona dużo szersza niż ta, której nie podpisano ze względu na kłótnię, do której doszło w lutym między Donaldem Trumpem a Wołodymyrem Zełenskim w Białym Domu.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Rok 2020 dowiódł, że dla patogenów granice nie istnieją. Z końcem 2019 r. zaczęły pojawiać się doniesienia o przypadkach tajemniczego zapalenia płuc – z chorobą zmagano się w Chinach. Wkrótce wirus – nieco później nazwany SARS-CoV-2 – pojawił się w Europie. 4 marca w województwie lubuskim oficjalnie zidentyfikowano polskiego pacjenta „0”. Czy w zglobalizowanym świecie można przewidzieć i kontrolować rozprzestrzenianie chorób? Tak, o ile naukowcy reprezentujący różne dziedziny wiedzy będą myśleć i pracować wspólnie.
Zespół badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego finalizuje prace nad nowym urządzeniem wspomagającym leczenie zaburzeń oddychania u wcześniaków.
Czy kontakt z naturą może zmniejszyć poziom odczuwanego bólu? Kwestię tą zbadał zespół brytyjskich i austriackich naukowców. Wyniki badania nie były zaskoczeniem. Potwierdziły także tezę postawioną przed rozpoczęciem eksperymentu.
Dwa nowoczesne badania - test HPV HR oraz cytologia na podłożu płynnym - już od 26 marca wejdą do programu profilaktyki raka szyjki macicy. Będą dostępne bezpłatnie, w ramach NFZ. Ministra zdrowia podpisała rozporządzenie w tej sprawie. „To przełom w systemie profilaktyki onkologicznej w Polsce” - ocenia Narodowy Instytut Onkologii.
Zmarł prof. Łukasz Turski, fizyk i popularyzator nauki, jeden z pomysłodawców budowy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz inicjator Pikniku Naukowego. - Odszedł człowiek wielkiego formatu - stwierdził prof. Dariusz Jemielniak, wiceprezes PAN.
Władze Wenezueli poinformowały o zawarciu porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie wznowienia lotów z odsyłanymi z USA migrantami.
Ból pleców to powszechny problem, który może wynikać z wielu, często trudnych do ustalenia przyczyn. Sposobów radzenia sobie z nim jest sporo, jednak okazuje się, że większość jest nieskuteczna. Według naukowców działa tylko kilka metod.
W opisywanych przez Radosława Kobierskiego światach i postaciach nawet na moment nie czuć fałszu. Zastanawiamy się raczej, skąd on to wszystko o nas wie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas