Wprowadzone przez rząd Mateusza Morawieckiego ograniczenia praw obywatelskich i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej zostały przedłużone do 14 lutego.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że od 15 lutego otwarte mają być hotele i pensjonaty. - Dlatego są to przecieki, a nie oficjalne informacje, że takich decyzji nie ma - skomentował te informacje szef KPRM Michał Dworczyk.

Dowiedz się więcej:
Hotele otwarte od 15 lutego? Dworczyk: Takich decyzji nie ma

Czy hotele zostaną otwarte np. w walentynki? - Trwa analiza tego, co się dzieje. Jeśli utrzyma się ten stan, który jest w tej chwili z liczbą zakażonych (...), to być może w najbliższych dniach będą tutaj podjęte i ogłoszone decyzje - powiedział w Radiu Zet szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Jego zdaniem, ogłoszenie decyzji w sprawie otwarcia hoteli może nastąpić w tym tygodniu.

- Oczywiście nie, że w tym tygodniu będziemy otwierać hotele, tylko zapowiadać termin, być może ten walentynkowy. Ale to jest moja spekulacja w tej chwili - zastrzegł polityk PiS.

Czytaj także:
Mentzen: Rząd stosuje metodę stalinowskiego prokuratora

Sobolewski był też pytany, co o otwieraniu zamkniętych przez władze branż sądzi wicepremier Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Pan prezes uważa, że trzeba być bardzo ostrożnym, nie dopuścić do sytuacji takiej, jaka miała miejsce w Portugalii, gdzie otworzono wszystko, co możliwe, a w tej chwili Portugalia jest na skraju zapaści służby zdrowia - oświadczył szef Komitetu Wykonawczego PiS.

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ