Big Boat Party to coroczna impreza w Zatoce Gdańskiej. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób plus członkowi załogi.

Obowiązujące przepisy pozwalają na organizację imprez do 150 osób, jednak w tym wypadku zgoda została wydana Żegludze Gdańskiej, do której należał katamaran.

Jednostka wypłynęła z portu 12 lipca około godziny 13. Katamaran wrócił około godziny 20. Kilka dni po imprezie okazało się, że co najmniej kilku uczestników wydarzenia jest zakażonych koronawirusem.

W środę komunikat w tej sprawie wydała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni. "PPiS w Gdyni prosi o kontakt telefoniczny osoby uczestniczące w rejsie Big Boat Party w dniu 12.07.2020 r. w związku z informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników tego rejsu" - przekazano.

Jak informuje portal trojmiasto.pl, organizatorzy imprezy przekazali w tym tygodniu wiadomości do wszystkich uczestników wydarzenia. 

- Prosimy Was o odpowiedzialne zachowanie, ograniczenie kontaktów z innymi osobami, pozostanie na samokwarantannie, pomiary temperatury lub nawet - jeśli czujecie taką potrzebę - przeprowadzenie testów. Mamy nadzieję, że rozprzestrzenianie wirusa w tak przewiewnym i odkrytym miejscu, jakim jest statek, zostało zminimalizowane, jednak prosimy o zachowanie czujności i obserwację. Życzymy Wam i całej ekipie biorącej udział w tym wydarzeniu zdrowia, zachowania spokoju i pozytywnego myślenia - zaapelowano.

Krzysztof Jancen z Portobello Group przekonuje, że 12 lipca na pokładzie katamaranu zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa. Jego zdaniem nie ma podstaw, by zakładać, że do zakażenia doszło w czasie imprezy.

Do tej pory PPIS w Gdyni nałożył kwarantannę na 16 mieszkańców Gdyni, którzy byli tego dnia na imprezie. PPIS w Gdańsku nałożył kwarantannę na 18 osób. Wszystkie te osoby zostały przebadane i czekają na wyniki testów.