Aktualizacja: 12.11.2015 21:36 Publikacja: 12.11.2015 21:17
Prezydent Rosji Władimir Putin
Foto: AFP
Rosyjskie media pełne są wizerunków prezydenta i wieści z nowo otwartego frontu w Syrii. Zdjęcia "Chirurga", przywódcy grupy motocyklowej (żeby ominąć jakoś kłopotliwe określenie gang) popierającej Putina są na porządku dziennym. Komentarz o wyborach w Polsce w jednym z dzienników rozpoczynają słowa o "Polakach, których dzień wygnania z Kremla sprzed 4 wieków do dziś jest świętem w Rosji" oraz o tym, że i tak "spokój polityczny u nas nie dorasta rosyjskiej rzeczywistości do pięt". W takim klimacie wizerunek Putina kwitnie i ma się świetnie.
Trudno zatem uwierzyć, że wiadomości o nowych, o wiele silniejszych niż wcześniej pociskach wydostały się spod ścisłego nadzoru władzy przez nieuwagę. W Rosji za takie błędy nikt nie chciałby ponosić konsekwencji, dlatego powstaje tylko pytanie, co za wiadomością kryje się dodatkowo?
Z pewnością mamy do czynienia z rosyjską odpowiedzią na antyrakietową tarczę spod znaku USA. Podejrzany materiał mówi o podwodnych rakietach systemu Status-6 zdolnych do niszczenia celów w zasięgu nawet 10 tys. km. Rządowy dziennik "Rosijskaja Gazeta" dodaje kolejny szczegół o zdalnie sterowanych mini okrętach podwodnych. Oczywiście rosyjskiej produkcji. Z oczywistym poparciem Kremla. Być może niedługo ich modele będą do nabycia na lotnisku w Moskwie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z niedzieli na poniedziałek rosyjskie drony-kamikadze znów atakowały Ukrainę. Alarm ogłoszono m.in. dla Kijowa.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Baszara Asada z Damaszku wywieźli rosyjscy agenci. Ale w bazach w Syrii nadal tkwią – otoczeni przez powstańców – żołnierze Kremla.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
Strajkują robotnicy jednej z największych państwowych placów budowy w Rosji – autostrady z Moskwy do Jekaterinburga na Uralu. Od kilku miesięcy nie dostają pensji, bo nie płaci im rosyjski odpowiednik GDDKiA. Budowa nowej autostrady jest osobiście nadzorowana przez Putina.
Chińscy dostawcy informują, że lada dzień Rosja poluzuje ograniczenia w kolejowym tranzycie z Chin do Europy.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Jeszcze nigdy we współczesnej historii Rosji, państwo nie przejęło tak wiele prywatnego majątku, jak w trzecim roku wywołanej przez Putina wojny. Kreml nazywa to „nacjonalizacją”. W rzeczywistości jest to grabież prywatnych aktywów.
Od początku najazdu na Ukrainę w zamachach zginęło co najmniej kilkudziesięciu ukraińskich zdrajców, a także Rosjan uznanych przez Kijów za zbrodniarzy wojennych. Kreml nie bardzo potrafi odpowiedzieć.
Przed powrotem Donalda Trumpa do Białego Domu prezydent Joe Biden zatwierdził memorandum, które zawiera "mapę drogową" dla następnej administracji USA, dotyczącą przeciwdziałania zacieśnieniu współpracy między Chinami, Iranem, Koreą Północną i Rosją.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas