04:41
07.06.2024

Najnowszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 835
00:00
06.06.2024

Na tym kończymy dzisiejszą relację

Najnowsze informacje z Ukrainy będziemy publikować w piątek od godzin porannych.

23:49
06.06.2024

Zełenski w rocznicę wysadzenia tamy w Nowej Kachowce

W rocznicę wysadzenia tamy w Nowej Kachowce przez Rosjan prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nazwał to działanie „jedną z największych zbrodni tej wojny”. „Zniszczenie tamy i konstrukcji elektrowni wodnej Kachowska przez rosyjskich okupantów to jedna z największych zbrodni tej wojny, celowy atak terrorystów na ludzi i życie” – napisał na Telegramie. Dodał, że „Rosja powinna ponieść odpowiedzialność za to, i za całą tę agresję”.

23:19
06.06.2024

Macron nie uważa szkolenia wojskowego na Ukrainie za czynnik eskalacji

Prezydent Francji Emmanuel Macron nie uważa, że ​​szkolenie ukraińskich żołnierzy przez francuskich instruktorów oznacza eskalację wojny. Zapowiedział także zamiar przygotowania przez swój kraj brygady dla armii ukraińskiej. „Chcemy wyszkolić armię. Proponujemy na początek szkolenie i wyposażenie dla 4500 ukraińskich żołnierzy” – powiedział francuski prezydent.

22:47
06.06.2024

Rosja atakuje Ukrainę dronami i rakietami

W wielu regionach Ukrainy ogłoszono alert powietrzny w związku z zagrożeniem atakiem rosyjskich dronów szturmowych i niebezpieczeństwem rakietowym. Odnotowano także wylot czterech bombowców strategicznych Tu-95.

22:07
06.06.2024

Politycy Zjednoczonej Prawicy wręczali rosyjskie kamazy mimo sankcji

Z Funduszu Sprawiedliwości od 2019 r. kupowano ciężkie wozy gaśnicze dla strażaków. To głównie auta sprowadzane z litewskiej montowni Kamaza, ale też lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze rosyjskiej marki Gaz Gazela.

Czytaj więcej

Rosyjskie kamazy w kampanii wyborczej. Resort Zbigniewa Ziobry zignorował sankcje
21:51
06.06.2024

Francja przekaże Ukrainie myśliwce Mirage

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział transfer myśliwców Mirage na Ukrainę i szkolenie pilotów we Francji. „Jutro ogłosimy nową współpracę i przekazanie Mirage 2000-5” – powiedział Macron. Wcześniej zapowiadał, że samoloty zostaną wysłane na Ukrainę, a programy szkolenia pilotów rozpoczną się natychmiast i będą trwały do ​​końca roku.

21:21
06.06.2024

Rosja wysłała na Morze Czarne trzy lotniskowce

Rosja wysłała na Morze Czarne trzy lotniskowce wyposażone w 24 rakiety Kalibr. – poinformowały Południowe Siły Obronne. „Wróg zabrał na Morze Czarne trzy lotniskowce ziemia-ziemia wyposażone w maksymalnie 24 rakiety typu Kalibr. Poziom zagrożenia jest bardzo wysoki!” – czytamy w komunikacie.

20:55
06.06.2024

Ukraina może uderzać w cele w Federacji Rosyjskiej niemiecką bronią

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz po raz kolejny potwierdził, że Ukraina może wykorzystać dostarczoną broń do obrony przed atakami z terytorium Rosji, w szczególności tymi, które Rosja przeprowadza w obwodzie charkowskim. „Aby bronić się przed takimi atakami, Ukraina może także użyć broni dostarczonej przez nas i naszych sojuszników – zawsze zgodnie z międzynarodowymi zobowiązaniami prawnymi” – powiedział Scholz podczas przemówienia w Bundestagu. Niemcy i Scholz odmawiały dotychczas dostarczenia Ukrainie rakiet dalekiego zasięgu Taurus, które mogą atakować cele w głębi terytorium Federacji Rosyjskiej.

20:24
06.06.2024

W ciągu ostatnich stu dni rosyjskie samoloty zrzuciły 84 bomby na Federację Rosyjską i terytoria okupowane

W ciągu ostatniego dnia rosyjskie samoloty wojskowe zrzuciły dwie bomby przeciwlotnicze na obwód Biełgorod w Federacji Rosyjskiej, po czym łączna liczba bomb lotniczych zrzuconych przez Rosjan w ciągu ostatnich stu dni na Federację Rosyjską i okupowane terytoria Ukrainy wyniosła do 84 jednostek – informuje kanał Astra Telegram. 5 czerwca na polu w pobliżu wsi Dobre znaleziono FAB-500, który spadł po „nieplanowanym starcie” z rosyjskiego samolotu, podają źródła Astry w służbach ratowniczych obwodu Biełgorodu. Tego samego dnia w pobliżu wsi Krasna Polana odnaleziono kolejny pocisk. Nikomu nic się nie stało. Dzień wcześniej, 4 maja, rosyjski samolot zrzucił na Biełgorod FAB-500, w wyniku czego rannych zostało 7 osób, uszkodzonych 31 domów i 10 samochodów. Władze rosyjskie ukrywały przyczynę upadku bomby oraz fakt, że była ona rosyjska. „W ten sposób w ciągu ostatnich 100 dni rosyjskie systemy obrony powietrznej co najmniej 84 razy przypadkowo zbombardowały obwód Biełgorodu i okupowane terytoria Ukrainy” – komentuje agencja Ukrinform.

19:57
06.06.2024

Macron podziękował Ukraińcom

Prezydent Francji Emmanuel Macron podziękował narodowi ukraińskiemu za walkę i pragnienie wolności oraz obiecał, że wsparcie Europy nie osłabnie w obliczu groźby wysiłków Rosji na rzecz zmiany granic lub napisania historii na nowo. Podziękowaniami szef Francji zakończył swoje przemówienie do kilkudziesięciu światowych przywódców, w tym do przybyłego dziś do Normandii prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. „Dziękuję narodowi ukraińskiemu za odwagę i pragnienie wolności. Jesteśmy tutaj i nasze wsparcie nie osłabnie” – powiedział Macron.

19:20
06.06.2024

Generał pułkownik Sił Zbrojnych Rosji został oskarżony o zniszczenie tamy w Nowej Kachowce

O podejrzeniu naruszenia prawa i zwyczajów Ukrainy poinformowano współsprawcę zniszczenia tamy w Nowej Kachowce, generała pułkownika sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, byłego dowódcy rosyjskiej grupy „Dniepr” – poinformowały służby prasowe Prokuratury Generalnej i Służby Bezpieczeństwa. „Śledczy SB oraz pracownicy Prokuratury Generalnej zebrali materiał dowodowy przeciwko generałowi pułkownikowi, dowódcy grupy żołnierzy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej „Dniepr” Olegowi Makarevychowi. Z akt sprawy wynika, że ​​ten dowódca wojskowy wydał rozkaz wysadzenia w nocy z 5 na 6 czerwca 2023 r.” – podała SBU w oświadczeniu.

18:45
06.06.2024

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder przegrał w sądzie sprawę o powrót do Bundestagu

Gerhard Schroeder przegrał kolejną próbę uchylenia decyzji o pozbawieniu go finansowanego przez rząd urzędu. W 2022 r. Bundestag stwierdził, że Schroeder, kanclerz socjaldemokratów w latach 1998–2005, nie pełni już obowiązków byłego kanclerza, w związku z czym nie przysługuje mu ani biuro ani personel finansowany ze środków publicznych. Wcześniej jako były kanclerz był uprawniony do takich świadczeń.

18:21
06.06.2024

„Putin musi zrozumieć, że Ukraina stała się częścią przestrzeni transatlantyckiej”

USA będą w dalszym ciągu wspierać Ukrainę, gdyż dla sojuszników NATO ważne jest utrzymanie roli światowego lidera – powiedział prezydent Finlandii Alexander Stubb w Helsinkach podczas debaty z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem na temat współczesnych wyzwań i przyszłości Sojuszu. Forum odbyło się pod patronatem Rady Atlantyckiej w ramach wizyty przywódcy NATO w Finlandii.

17:51
06.06.2024

W Sztabie Generalnym Ukrainy trwa optymalizacja struktury kadrowej

Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Oleksandr Syrski poinformował, że w Sztabie Generalnym trwa optymalizacja struktury kadrowej. „Wojna nie stoi na przeszkodzie zmianom w Siłach Zbrojnych Ukrainy. Kontynuujemy doskonalenie struktur zarządzania wojskiem. Naszym głównym zadaniem jest usprawnienie wojskowego systemu dowodzenia i wyeliminowanie dublowania funkcji. Działania te są realizowane w ramach realizacji strategii rozwoju typów i odrębnych rodzajów Sił Zbrojnych Ukrainy do 2035 roku” – napisał Syrski. Dodał, że po raz pierwszy w Siłach Zbrojnych planowanie odbywa się na dziesięć lat do przodu. W tym samym kontekście prowadzone jest formowanie Sił Systemów Bezzałogowych.

17:17
06.06.2024

Finlandia i NATO nie planują wysyłać wojsk na Ukrainę

Prezydent Finlandii Alexander Stubb wraz z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem powiedzieli na konferencji prasowej, że nie rozważają możliwości wysłania wojsk na Ukrainę. Stoltenberg poinformował, że Sojusz nie planuje wysyłania wojsk na Ukrainę, a zamiast tego państwa sojusznicze skupią się na długoterminowym wsparciu dla Kijowa.

16:50
06.06.2024

Ponad połowa Ukraińców nie oszczędza pieniędzy na „czarny dzień”

Jak wynika z sondażu Rakuten Viber, ponad połowa Ukraińców nie oszczędza pieniędzy na „czarny dzień”, 16% straciło możliwość oszczędzania wraz z rozpoczęciem inwazji na pełną skalę. Rakuten Viber przeprowadził ankietę, której celem było zbadanie zwyczajów finansowych Ukraińców w czasie wojny. Wyniki badania wykazały, że 56 proc. Ukraińców nie oszczędzało w czasie wojny, 16 proc. utraciło możliwość oszczędzania, 21 proc. nie miało żadnych oszczędności jeszcze przed wojną, a 19 proc. nie miało możliwości oszczędzania i wydać to, co zaoszczędzili. Jednocześnie 12 proc. respondentów oszczędza z każdej pensji, prawie jednej trzeciej respondentów (32 proc.) udaje się okresowo oszczędzać pieniądze.

16:24
06.06.2024

Wojna pożera budżet Rosji. Banki boją się ją finansować

Rosyjska gospodarka po ponad dwóch latach od rozpętania wojny przez Kreml została podporządkowana jednemu sektorowi – zbrojeniowemu. W tym roku z kieszeni podatników Kreml wyda w tym celu kwotę bliską 9 proc. rosyjskiego PKB.

Czytaj więcej

Ile Kreml wydaje na wojnę? I dlaczego rosyjskie banki boją się ją finansować?
15:55
06.06.2024

Ukraina ratyfikowała umowę w ramach której od UE otrzyma 50 mld euro pomocy

„Rada Najwyższa Ukrainy ratyfikowała umowę z Unią Europejską, niezbędną do otrzymania 50 mld euro w ramach Ukraińskiego Instrumentu Finansowego. To był ostatni krok, aby program zaczął działać” - poinformował na Telegramie Denys Szmyhal. W ramach tego instrumentu Ukraina jeszcze w tym roku ma otrzymać 16 mld euro pomocy. „Ukraine Facility to czteroletni program wsparcia, który przewiduje szereg reform i przekształceń przybliżających Ukrainę do członkostwa w Unii Europejskiej” - napisał Szmyhal.

15:29
06.06.2024

Rosyjskie ataki na obwody doniecki i chersoński zabiły 1 osobę, a 5 raniły

W obwodzie donieckim 59-letnia kobieta zginęła w rosyjskim ataku na Czasiw Jar, a starszy mężczyzna został ranny — przekazał Vadym Filashkin. 

14:56
06.06.2024

Wojska rosyjskie dzisiaj próbowały poprawić swoje pozycje w kierunku Pokrowskim w obwodzie donieckim około 20 razy

Rosjanie już 20 razy próbowali dziś poprawić swoje pozycje na kierunku Pokrowskim. Obecnie walki toczą się w rejonach Jewgeniwki, Kalinowy, Nowooleksandriwki, Jasnoborodiwki i Nowopokrowskiego.

14:33
06.06.2024

Joe Biden w rocznicę D-Day mówi o Ukrainie

Prezydent USA mówił, że walka Ukraińców z rosyjską agresją „wyraża ducha D-Day”. Jego zdaniem wojna Ukrainy z Rosją jest „częścią niekończącego się starcia między dyktaturą a wolnością”.

Czytaj więcej

Rocznica D-Day. Joe Biden: 80 lat temu żołnierze przeszli próbę stuleci
13:48
06.06.2024

Tomasz Szmydt chwali na Białorusi reżim Aleksandra Łukaszenki

- Jest wielka różnica – w polskich mediach pokazują całkowite bzdury. Jakoby tu ludzi zamykali w jakichś obozach koncentracyjnych. To wszystko robią po to, by zniechęcić Polaków do przyjeżdżania (...). Białoruś jest cudownym krajem. Mają tu bardzo dobry stosunek do Polaków – mówił Tomasz Szmydt, cytowany przez białoruską rządową agencję BiełTA.

Czytaj więcej

Tomasz Szmydt chwali Łukaszenkę. ONZ alarmuje, że w łagrach dyktatora umierają
13:18
06.06.2024

Estonia chce ograniczyć prawo zakupu nieruchomości obywatelom Rosji i Białorusi

Informacje takie przekazuje minister spraw wewnętrznych Estonii, Lauri Läänemets. - Rząd omawiał kwestię ograniczenia możliwości zakupu nieruchomości dla obywateli Rosji i Białorusi w oparciu o względy bezpieczeństwa. Według słów szefa MSW ograniczenia, które obecnie dotyczą terenów przygranicznych, mają ostatecznie objąć całą Estonię. 

13:04
06.06.2024

Węgry wezmą udział w konferencji pokojowej ws. Ukrainy

Szef MSZ Węgier, Peter Szijjártó poinformował o uczestnictwie w konferencji pokojowej w czasie forum gospodarczego w Petersburgu.

Czytaj więcej

Konferencja pokojowa ws. Ukrainy: Jest deklaracja Węgier
12:49
06.06.2024

Amerykańska gazeta częścią rosyjskiej wojny hybrydowej?

Ministerstwo energii Ukrainy oskarżyło „Financial Times” o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i działanie w interesie rosyjskiego agresora.

Czytaj więcej

Czy "Financial Times" wspiera Rosję? Kijów oskarża gazetę o szerzenie dezinformacji i paniki
12:36
06.06.2024

Wołodymyr Zełenski przypomina, że rok temu doszło do wysadzenia tamy Kachowskiej Elektrowni Wodnej

Prezydent Ukrainy podkreślił przy tej okazji, że Rosja powinna być pociągnięta do odpowiedzialności za wszystkie zbrodnie, których dopuściła się na Ukrainie.

11:48
06.06.2024

Dmitrij Pieskow: Słowa Putina o wysyłaniu rosyjskiej broni stronom trzecim są ważne

- To bardzo ważne oświadczenie, które jasno pokazuje, że dostarczanie broni, którą można nas atakować, nie może pozostać bez konsekwencji i te konsekwencje będą mieć miejsce — stwierdził Pieskow w czasie spotkania z dziennikarzami. Pieskow, podobnie jak Putin, nie wskazał jednak, gdzie miałaby trafić rosyjska broń. - Prezydent powiedział co chciał powiedzieć - uciął temat. 

11:46
06.06.2024

Władimir Putin przestał straszyć atomem. Teraz straszy wojną zastępczą

Kreml uważa, że w przypadku uderzeń jego popleczników jemu samemu nic nie grozi, bowiem to nie on będzie ich dokonywał. Tak jak w przypadku jemeńskich Huti, atakujących statki na Morzu Czerwonym i ściśle współpracujących z Teheranem. W odpowiedzi na ich uderzenia nikt nie zaatakował Iranu — pisze Andrzej Łomanowski.

Czytaj więcej

Andrzej Łomanowski: Władimir Putin znów straszy. Ale czy jeszcze ktoś się go boi?
11:21
06.06.2024

Rzecznik Kremla mówi, że pokazuje Władimirowi Putinowi jego karykatury, które świadczą o talencie artysty

Dmitrij Pieskow odpowiedział tak na pytanie o to czy pokazuje Władimirowi Putinowi jego karykatury, które ukazują się w zachodnich mediach.

10:53
06.06.2024

Ukraiński wywiad wojskowy publikuje nagranie ze zniszczenia holownika na Jeziorze Panśkim na okupowanym Krymie

Do ataku miało dojść 6 czerwca. Atak przeprowadziła jednostka specjalna ukraińskiego wywiadu.

10:50
06.06.2024

Dmitrij Miedwiediew grozi, że wrogowie Zachodu dostaną teraz rosyjską broń

Z wpisu Miedwiediewa wynika, że rosyjska broń może trafić m.in. do stron, które „nie są uznawane”, a więc do bytów quasipaństwowych czy nawet organizacji terrorystycznych.

Czytaj więcej

Dmitrij Miedwiediew: USA i ich sojusznicy poczują teraz naszą broń
10:15
06.06.2024

Pogranicze Ukrainy z Rosją w obwodach czernihowskim i sumskim ostrzelane 31 razy

Na terenie pogranicza obwodów czernihowskiego i sumskiego doszło w ciągu doby do 120 eksplozji — podaje Dowództwo Operacyjne „Północ”.

09:50
06.06.2024

W działaniach wojennych na Ukrainie zginęło 91 pracowników mediów

Od wybuchu wojny na Ukrainie w kraju tym zginęło 91 pracowników mediów. 30 pracowników mediów znajduje się obecnie w rosyjskiej niewoli — poinformował minister kultury i polityki informacyjnej, Rostisław Karandejew.

09:02
06.06.2024

Wołodymyr Zełenski zaprosił prezydent Peru na szczyt pokojowy w Szwajcarii

Zełenski zaprosił Dinę Boluarte na szczyt do Szwajcarii w czasie rozmowy telefonicznej.

08:47
06.06.2024

Na Morzu Czarnym są obecnie cztery rosyjskie okręty

Jeden z tych okrętów jest uzbrojony w pociski Kalibr. Na jego pokładzie jest osiem takich pocisków.

08:14
06.06.2024

W obwodzie chersońskim ostrzelano w ciągu doby 20 miejscowości

W atakach ranne zostały trzy osoby — informuje gubernator obwodu, Ołeksandr Prokudin. 

07:54
06.06.2024

W nocy nad okupowanym Krymem strącono 13 dronów

Informacje takie przekazuje Ministerstwo Obrony Rosji. Rosyjska obrona przeciwlotnicza informuje też o strąceniu pocisku przeciwokrętowego Neptun nad obwodem rostowskim.

07:24
06.06.2024

Siergiej Szojgu rozmawiał ze swoim białoruskim odpowiednikiem o porozumieniu ws. gwarancji bezpieczeństwa

Szojgu spotkał się z Aleksandrem Wolfowiczem, z którym rozmawiał o projekcie rosyjsko-białoruskiego porozumienia ws. gwarancji bezpieczeństwa.

07:05
06.06.2024

W nocy Rosjanie atakowali Ukrainę przy użyciu 18 dronów-kamikadze i dwóch pocisków Iskander-M

Ukraińcy strącili 17 dronów-kamikadze — podaje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

06:58
06.06.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał nowe dane o rosyjskich stratach

Od 24 lutego 2022 roku Rosja miała stracić na Ukrainie ok. 515 tys. żołnierzy, 7 828 czołgów, 15 076 pojazdów opancerzonych, 13 433 zestawy artyleryjskie, 1 095 wyrzutni rakiet, 831 zestawów przeciwlotniczych, 357 samolotów, 326 śmigłowców, 10 846 bezzałogowych statków powietrznych, 2 270 pocisków manewrujących, 27 jednostek nawodnych, 1 okręt podwodny, 18 360 pojazdów (w tym cystern) i 2 230 jednostek sprzętu specjalnego.

06:36
06.06.2024

Ukraińskie drony miały zaatakować przedsiębiorstwo rolne w obwodzie biełgorodzkim

Informację o ataku podaje Wiaczesław Gładkow, gubernator obwodu biełgorodzkiego. Drony miały zrzucić ładunki wybuchowe nad przedsiębiorstwem w wyniku czego uszkodzone zostały dwie ciężarówki.

06:30
06.06.2024

Rozpoczęły się ćwiczenia Baltops, największe na Bałtyku manewry morskie

W manewrach weźmie udział ponad 50 okrętów i dziewięć tysięcy żołnierzy, a także 45 śmigłowców i samolotów oraz wojska powietrznodesantowe m.in. z Polski.

Czytaj więcej

Baltops 24 – największe manewry wojskowe na Bałtyku
06:28
06.06.2024

Rosyjski ekspert: Gazprom stracił już ponad 80 proc. europejskiego rynku

W tle tych liczb stale słyszymy debaty w UE, że mimo wszystko należałoby do 2028 roku całkowicie zrezygnować z dostaw rosyjskiego gazu – mówi Konstantin Simonow.

Czytaj więcej

Gazprom traci rynek. Powolny schyłek koncernu, który był symbolem Rosji
06:22
06.06.2024

43 proc. Ukraińców twierdzi, że pod rządami Wołodymyra Zełenskiego stan demokracji nad Dnieprem się pogorszył

Wynika to z najnowszego sondażu Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii (KMIS), który zapytał wygłaszających taką opinię rodaków o powody. Jedynie 11 proc. obwinia o to trwającą od blisko trzech lat wojnę. Ale 28 proc. ankietowanych wskazało, że prawa i wolności obywateli skurczyły się „z powodu działań władz”. Reszta odpowiedzialnością za to obarcza zarówno rządzących w Kijowie, jak i agresję Putina.

Czytaj więcej

Demokracja kuleje, obietnic nie spełniono. Jak Ukraińcy oceniają Zełenskiego?
06:19
06.06.2024

Zmiany w przyznawaniu pomocy dla uchodźców wojennych z Ukrainy czekają na podpis prezydenta

Nowelizacja specustawy, która bez poprawek przeszła przez Sejm i Senat, likwiduje od 1 lipca tego roku wypłatę 40 zł za wyżywienie i zakwaterowanie Ukraińców w prywatnych domach, wprowadza weryfikację stanu majątkowego osób korzystających ze zwolnień od opłat i uzależnia wypłatę świadczeń na dziecko 800+ oraz „Dobry start” od tego, czy dziecko chodzi do polskiej szkoły. Okazuje się jednak, że ten wymóg będzie obowiązywał dopiero za rok.

Czytaj więcej

Zmiany dla Ukraińców. Weryfikacja majątkowa i wymóg chodzenia do szkoły przy 800+
06:05
06.06.2024

Ukraińscy partyzanci: Rosjanie przenieśli zestawy obrony przeciwlotnicze z okupowanego Mariupola na Krym

Informacje takie podaje partyzancki ruch ATESZ na swoim kanale w serwisie Telegram.

05:39
06.06.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy publikuje nagranie ilustrujące przebieg 833 dnia wojny

Nagranie opublikowano na profilu Sztabu na Facebooku.

05:13
06.06.2024

Władimir Putin: Ukraińcy tracą 50 tys. żołnierzy miesięcznie

Zdaniem rosyjskiego prezydenta stosunek ukraińskich strat do strat rosyjskich wynosi 5 do 1.

Czytaj więcej

Władimir Putin ostrzega: To całkowicie zniszczy relacje Niemiec z Rosją
04:33
06.06.2024

W nocy, w czasie ataku dronów-kamikadze, w Zaporożu rozległy się eksplozje

Alarm powietrzny w związku z dronami-kamikadze skierowanymi nad Ukrainę przez Rosję ogłoszono w środę wieczorem.

04:30
06.06.2024

W Dnieprze zatrzymano agentkę GRU i jej córkę

SBU poinformowała o zatrzymaniu w Dnieprze kobiety współpracującej z rosyjskim wywiadem wojskowym (GRU) oraz jej córki, która usprawiedliwiała rosyjską agresję na Ukrainę. Matka dziewczyny miała nawiązać współpracę z GRU w 2023 roku i — na zlecenie rosyjskiego wywiadu — pomagała w korygowaniu ataków powietrznych w rejonie Dniepru ustalając miejsca koncentracji wojsk i ciężkiego sprzętu. 

04:27
06.06.2024

Nad ranem ukraińskie Siły Powietrzne ostrzegały przed atakami powietrznymi w rejonie frontu

Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy, na swoim kanale w serwisie Telegram, poinformowało o aktywności „wrogiego lotnictwa taktycznego na południowym-wschodzie”.

04:24
06.06.2024

Władimir Putin spotka się z przywódcami Boliwii i Zimbabwe

Jurij Uszakow, asystent prezydenta Rosji, Władimira Putina poinformował, że rosyjski przywódca na marginesie Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu spotka się z prezydentem Boliwii, Luisem Arce oraz prezydentem Zimbabwe, Emmersonem Mnangagwą.

04:20
06.06.2024

W nocy ukraińskie drony atakowały rafinerię w obwodzie rostowskim

W wyniku kilkukrotnego ataku na rafinerię w Nowoszachtyńsku wstrzymała ona pracę. Pracowników rafinerii ewakuowano — poinformował gubernator obwodu rostowskiego, Wasilij Gołubiew. W wyniku ataku na terenie rafinerii wybuchł pożar. Na miejsce skierowano służby ratunkowe.

04:17
06.06.2024

Ukraiński dron zaatakował skład paliw w obwodzie biełgorodzkim

O ataku na skład paliw w rejonie miasta Stary Oskoł poinformował gubernator obwodu, Wiaczesław Gładkow. W wyniku ataku jeden ze zbiorników z paliwem stanął w płomieniach. Z wpisu Gładkowa wynika, że Ukraińcy użyli do ataku drona-kamikadze. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał.

04:16
06.06.2024

Tak wyglądała sytuacja na Ukrainie w 833 dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na Ukrainie w 833 dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na Ukrainie w 833 dniu wojny

PAP

04:15
06.06.2024

Wczorajszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 833