04:44
10.11.2023

Najnowszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 625
00:04
10.11.2023

Kończymy relację

O najważniejszych wydarzeniach na Ukrainie będziemy informować od rana.

23:34
09.11.2023

Zagrożenie rakietowe dla kilku regionów Ukrainy

Siły Powietrzne ostrzegły mieszkańców kilku regionów Ukrainy przed zagrożeniem rakietowym.

"Obwody chersoński i mikołajowski - zagrożenie rakietowe związane z groźbą użycia bezzałogowych statków powietrznych" - przekazała armia.

Wcześniej wojsko ostrzegło mieszkańców obwodów połtawskiego i dniepropetrowskiego przed zagrożeniem rakietowym. Ponadto ogłoszono alarm lotniczy w obwodach zaporoskim i charkowskim.

23:11
09.11.2023

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego: Europa nie zmęczy się wspieraniem Ukrainy, ponieważ nie ma alternatywy

- Kreml chciałby, aby sytuacja na Bliskim Wschodzie odwróciła naszą uwagę od tego, co wciąż dzieje się w naszym wschodnim sąsiedztwie. Nasze wsparcie dla Ukrainy w żadnym wypadku nie osłabnie - zapowiedziała przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola.

22:30
09.11.2023

Biuro prezydenta Ukrainy zaprzecza doniesieniom o konflikcie z Zełenskiego z Załużnym

- Rozłam między politycznym i wojskowym przywództwem Ukrainy jest niemożliwy, spotkania na temat potrzeb armii, sytuacji na froncie i pomocy wojskowej ze strony partnerów odbywają się codziennie - powiedział Mychajło Podolak, doradca szefa Kancelarii Prezydenta.

O konflikcie między prezydentem a Naczelnym Dowódcą Sił Zbrojnych Ukrainy donosił "The New York Times".

21:50
09.11.2023

Zełenski: 89 Ukraińców ewakuowanych ze Strefy Gazy 

Ukraina ewakuowała do tej pory 89 obywateli Ukrainy z oblężonej Strefy Gazy - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski.

- Kontynuujemy nasze starania. To bardzo żmudny i delikatny proces - mówił ukraiński prezydent.

21:49
09.11.2023

Po raz pierwszy w historii przedstawiciel Rosji nie został wybrany do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości

W czwartek, po raz pierwszy w historii, przedstawiciel Rosji nie został wybrany do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości: przegrał z przedstawicielem Rumunii, byłym ministrem spraw zagranicznych Bogdanem Aurescu.

20:58
09.11.2023

Ukraińskie Siły Zbrojne: Rosja od trzech miesięcy przygotowuje się do ofensywy na Kupiańsk. Teraz aktywnie przerzuca sprzęt

Sektor Kupiańska jest obecnie jednym z najtrudniejszych na froncie. Rosjanie aktywnie nacierają tam od miesiąca, a teraz zaczęli używać więcej sprzętu. Okupanci przygotowywali się do tych działań przez trzy miesiące - poinformowali przedstawiciele ukraińskiej armii.

20:46
09.11.2023

Sondaż: Ponad 60 proc. Ukraińców wierzy w przystąpienie do UE w ciągu mniej niż 10 lat 

Większość obywateli Ukrainy jest optymistycznie nastawiona do czasu potrzebnego na przystąpienie kraju do Unii Europejskiej, 60,5 proc. uważa, że stanie się to za mniej niż 10 lat, 20,6 proc. - za 2 lata.

Tylko 3,7 proc. Ukraińców uważa, że Ukraina będzie w stanie stać się członkiem Unii Europejskiej w ciągu 10-15 lat, kolejne 2 proc. uważa, że stanie się to za ponad 15 lat, a 6,1 proc. wybrało opcję "nigdy".

Badanie przeprowadziło Centrum im. Razumkowa.

19:55
09.11.2023

Premier Ukrainy wymienił pięć elementów udanej odbudowy Ukrainy

- Priorytetem w odbudowie Ukrainy powinno być stworzenie silnych zespołów projektowych w regionach - wskazał premier Ukrainy Denys Szmyhal.

- Odbudowa jest jednym z naszych głównych zadań i priorytetów. Na udaną odbudowę składa się pięć elementów: strategia, zasoby, infrastruktura wdrażająca, silne zespoły projektowe oraz utworzenie koalicji na rzecz odbudowy złożonej z partnerów międzynarodowych, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego - dodał.

19:50
09.11.2023

Stoltenberg: Ukraina udowodniła, że cyberprzestrzeń jest częścią nowoczesnej wojny 

- Inwazja Rosji na Ukrainę dowiodła, że przestrzeń cybernetyczna jest integralną częścią współczesnych działań wojennych i nową areną globalnej konkurencji, a NATO będzie nadal zwracać większą uwagę na tę nową przestrzeń działań wojennych - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

19:04
09.11.2023

Prezydent Czech: Ukraina raczej nie zdobędzie przewagi militarnej nad Rosją

Rozwój sytuacji na froncie nie wskazuje na to, że Ukraina może uzyskać przewagę militarną - powiedział prezydent Czech Petr Pavel na konferencji Diplomacy and Security w Pradze.

- Czas sprzyja teraz Rosji, która ma większe możliwości mobilizacji zasobów ludzkich - powiedział prezydent.

Dodał, że zyskując na czasie, Rosja może być w stanie zastąpić ogromną ilość zasobów, które już straciła, zwłaszcza z pomocą Korei Północnej.

18:33
09.11.2023

Polsko-ukraińska granica nieprzejezdna dla ciężarówek

Protest przewoźników zablokował dojazd do trzech głównych terminali. Protestujących przybywa.

Czytaj więcej

Rosną kolejki tirów na granicy z Ukrainą
18:19
09.11.2023

Zbrodnia katyńska. Rosja może zmienić podręczniki szkolne

W Rosji uczniowie mogą być uczeni, że Polaków w Katyniu mordowało nie sowieckie NKWD, lecz Niemcy. Sprawą zajął się rosyjski parlament.

Czytaj więcej

Rosja może zmienić podręczniki do historii. "Katyń? Polaków zastrzelili Niemcy"
18:09
09.11.2023

Rosja: Ukraińska rakieta Neptun została zestrzelona nad Morzem Czarnym 

Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdzi, że jego siły zestrzeliły ukraińską rakietę przeciwokrętową Neptun nad Morzem Czarnym 9 listopada. 

Według ministerstwa, pocisk został rzekomo zestrzelony w pobliżu wybrzeża okupowanego przez Rosję Krymu około godziny 17:40 czasu moskiewskiego.

Odgłos eksplozji miał być słyszany w Sewastopolu.

17:52
09.11.2023

Bloomberg: UE rozważa plan pomocy dla Ukrainy w przypadku weta Węgier 

Kraje UE rozważają alternatywny plan finansowania Ukrainy na wypadek, gdyby Węgry zawetowały obecną propozycję w wysokości 50 mld euro.

16:44
09.11.2023

Na Ukrainie przedłużono stan wojenny i mobilizację

Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał ustawy przedłużające stan wojenny i powszechną mobilizację na Ukrainie o 90 dni - do 14 lutego 2024 roku.

16:10
09.11.2023

Parlament Europejski: Sankcje wobec Rosji nie są wystarczająco surowe, należy wzmocnić ich egzekwowanie 

Obowiązujące sankcje wobec Rosji nie idą wystarczająco daleko i są niedostatecznie egzekwowane - stwierdził Parlament Europejski w oświadczeniu dotyczącym rezolucji przyjętej 9 listopada.

Chociaż UE przyjęła 11 pakietów sankcji przeciwko Rosji, rosyjska gospodarka nie ucierpiała tak bardzo, jak przewidywano i na co liczono - stwierdza PE. W rezultacie Rosja zachowała zdolność do finansowania swojej wojny na Ukrainie.

15:35
09.11.2023

Wywiad wojskowy Ukrainy zapowiada ataki na kolejne rosyjskie okręty na Krymie

Po tym, jak w wyniku ataku rakietowego na stocznię w Kerczu poważnie uszkodzona została fregata Askold, przedstawiciel wywiadu wojskowego Ukrainy, Andrij Jusow, zapowiedział "przygotowania do całej serii podobnych operacji". - Flota Czarnomorska Federacji Rosyjskiej nadal ma wystarczająco dużo okrętów mogących przenosić pociski Kalibr. Nie możemy zadowolić się tylko (fregatą) Askold - oświadczył Jusow.

15:11
09.11.2023

Spadochroniarze z obwodu mikołajowskiego zestrzelili trzy rosyjskie drony

Informacje o strąceniu dronów podało Dowództwo Wojsk Desantowo-Szturmowych Ukrainy, które opublikowało też nagranie ilustrujące jak jednostki przeciwlotnicze jednostek desantowo-szturmowych strącają rosyjskie drony.

14:56
09.11.2023

Szef MSZ Ukrainy o negocjacjach z Rosją: Między 2014 a 2022 rokiem było ok. 200 rund rozmów

"W tym czasie porozumiano się co do 20 zawieszeń broni, które były szybko naruszane przez Rosję. Żadna z tych 200 rund rozmów lub 20 zawieszeń broni nie powstrzymało Putina" - zauważył Dmytro Kułeba we wpisie na platformie X (dawny Twitter).

14:32
09.11.2023

Miedwiediew: Od początku roku 410 tys. osób podpisało kontrakt z armią Federacji Rosyjskiej

Takie informacje przekazuje zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Miedwiediew. Miedwiediew przekonywał, że w Rosji daje się zaobserwować "wzrost liczby tych, którzy są gotowi bronić ojczyzny, swojego kraju". 

14:09
09.11.2023

Na nielegalnie okupowanym Krymie Rosjanie zmobilizowali 3 tys. osób od września 2023 roku

Informacje takie przekazuje ukraińska telewizja Suspilne. Ukraińska telewizja informuje o "nielegalnej mobilizacji", która trwa na Krymie. Rosjanie mają planować mobilizowanie łącznie 60 tys. mieszkańców Krymu w tym roku, ale jak dotąd, od początku roku, powołali do armii 23 tys. mieszkańców Krymu, który społeczność międzynarodowa uważa za integralną część Ukrainy.

13:46
09.11.2023

Władimir Putin odpowie w tym roku na pytania Rosjan

"Linia bezpośrednia z Władimirem Putinem", czyli organizowany przed wojną na Ukrainie co roku wielogodzinny spektakl, w czasie którego prezydent Rosji odpowiada na pytania zadawane przez obywateli Rosji odbędzie się w tym roku i będzie połączona z dużą konferencją prasową, którą Putin przed wojną również organizował co roku - poinformował rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow. Wciąż jednak nie jest znana data tego wydarzenia.

13:24
09.11.2023

Władimir Putin rozmawiał z prezydentem Kazachstanu o "współpracy wojskowo-technicznej"

Putin 9 listopada przebywa z oficjalną wizyta państwową w Kazachstanie. Putin przypomniał po rozmowach z Kasymem-Żomartem Tokajewem, że Rosja "pomaga Kazachstanowi w szkoleniu personelu wojskowego" oraz "uruchomiła w Kazachstanie licencjonowaną produkcję i serwisowanie rosyjskiego sprzętu wojskowego".

12:50
09.11.2023

Zełenski o powojennych relacjach Ukrainy z Rosją: Zdecydują o nich przyszłe pokolenia

W czasie spotkania (w formie zdalnej) ze studentami meksykańskich uniwersytetów Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy, mówiąc o powojennych relacjach Ukrainy z Rosją mówił, że "zdecydują o tym przyszłe pokolenia". - Będzie to zależeć od tego, jak Rosja zakończy tę wojnę, czy zostawi nasze terytorium w spokoju, czy jej pokolenia będą gotowe przeprosić oraz czy sprawiedliwość zostanie przywrócona przez wyroki sądowe. Przyszłość zależy od wielu takich kwestii - stwierdził Zełenski.

12:27
09.11.2023

Kolejna tajemnicza śmierć rosyjskiego urzędnika

Maksim Owczinnikow, zastępca naczelnego dyrektora korporacji Roskosmos, zmarł po „poważnej chorobie”. Od lat prowadził walkę z korupcją.

Czytaj więcej

Niespodziewanie zmarł rosyjski Eliot Ness. Walczył z wszechobecną korupcją
12:03
09.11.2023

Ukraińcy chwalą się zniszczeniem dwóch rosyjskich zestawów walki radioelektronicznej

Informację o zniszczeniu zestawów przekazuje na Facebooku Dowództwo Operacyjne "Północ" na swoim profilu na Facebooku.

11:23
09.11.2023

Na froncie południowym Rosjanie stracili zestaw przeciwlotniczy S-300B4

Informacje takie przekazuje gen. Ołeksandr Tarnawski

10:48
09.11.2023

Armenia zapowiada dalszą współpracę wojskową z USA

Należąca do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB) Armenia będzie kontynuować współpracę, w tym współpracę w sferze wojskowej, zgodnie z planem - oświadczył szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Armenii, gen. Edward Asrjan.

10:42
09.11.2023

Ukraińscy piloci jeszcze nie szkolą się w Rumunii z obsługi F-16

Rzecznik Sił Powietrznych Ukrainy, płk Jurij Ihnat, na antenie ukraińskiej telewizji poinformował, że w Rumunii nie ruszyło jeszcze szkolenie ukraińskich pilotów z obsługi F-16, a centrum szkolenia pilotów F-16 dopiero tam powstaje. Jednocześnie płk Ihnat podkreślił, że szkolenie ukraińskich na F-16 trwa - w USA i w Europie.

10:02
09.11.2023

4. Brygada Gwardii Narodowej Ukrainy zestrzeliła rosyjskiego drona Orlan 10

Informacje takie przekazał dowódca Gwardii Narodowej, Ołeksandr Piwnenko, na swoim kanale w serwisie Telegram. Dron został zestrzelony w rejonie frontu bachmuckiego.

09:56
09.11.2023

50-latka zginęła w wyniku ostrzału rejonu biełozerskiego w obwodzie chersońskim

Informacje takie przekazuje chersońska obwodowa prokuratura wojskowa.

09:23
09.11.2023

W 2024 roku Łotwa przeznaczy 5 mln euro na odbudowę obwodu czernihowskiego

Takie informacje przekazuje czernihowska obwodowa administracja wojskowa, która cytuje dyrektora Departamentu Stosunków Gospodarczych w MSZ Łotwy.

08:53
09.11.2023

Skutki ostrzału w obwodzie charkowskim

Za pomocą artylerii i moździerzy wojska rosyjskie ostrzelały w środę ponad 15 osad w obwodzie charkowskim - przekazał Ołeh Syniehubow, szef regionalnej administracji. Uszkodzone zostały budynki prywatne i infrastruktura cywilna, zginął 48-letni mężczyzna - podał Syniehubow.

08:42
09.11.2023

Jak siły Ukrainy niszczą drony Shahed? Nagranie

Państwowa Służba Graniczna Ukrainy opublikowała nagranie pokazujące, jak grupy obrony powietrznej niszczą rosyjskie bezzałogowce.

08:29
09.11.2023

Ostrzał w obwodzie zaporoskim

Wczoraj wojska rosyjskie dokonały za pomocą artylerii, dronów oraz wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet ostrzału 20 osiedli na terenie obwodu zaporoskiego - podał szef lokalnej administracji Jurij Małaszko. Nie było ofiar w ludziach.

08:14
09.11.2023

Ofiary w obwodzie donieckim

Ihor Moroz, szef wojskowej administracji obwodu donieckiego podał, że w środę w regionie w wyniku działań wojsk rosyjskich zginęły dwie osoby, a jedna została ranna.

07:59
09.11.2023

W nocy Rosjanie ostrzelali tereny przygraniczne w obwodzie sumskim

Rosjanie mieli ostrzelać okolice miasta Putywl przy użyciu moździerzy i broni ręcznej.

07:35
09.11.2023

W nocy Rosjanie ostrzelali miasto Semeniwka w obwodzie czernihowskim

O ostrzale informuje gubernator obwodu, Wiaczesław Czaus.

07:10
09.11.2023

Niemcy wyślą cztery myśliwce do Rumunii

Niemieckie Eurofightery mają wzmocnić misję air policing NATO w tym kraju od końca listopada. W ostatnich miesiącach Rosjanie regularnie atakują ukraińskie porty na Dunaju, w pobliżu granicy z Rumunią. Niektóre ataki mają miejsce zaledwie kilkaset metrów od rumuńskiej granicy.

07:07
09.11.2023

Na Morzu Czarnym nie ma obecnie rosyjskich okrętów uzbrojonych w pociski Kalibr

Takie informacje przekazuje Dowództwo Marynarki Wojennej Ukrainy. Z jego komunikatu wynika, że na Morzu Czarnym znajdują się obecnie trzy rosyjskie okręty.

07:03
09.11.2023

Ukraiński dron zaatakował zakład przemysłowy w obwodzie kurskim

Informację o ataku przekazał gubernator obwodu kurskiego, Roman Starowojt. Zaatakowanym obiektem miała być fabryka masła, na którą zrzucone zostały trzy pociski kasetowe.

06:58
09.11.2023

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał nowe dane o stratach Rosji

Od 24 lutego 2022 roku Rosja miała stracić na Ukrainie ok. 308 720 żołnierzy, 5 316 czołgów, 10 014 pojazdów opancerzonych, 7 475 zestawów artyleryjskich, 875 wyrzutni rakiet, 577 zestawów przeciwlotniczych, 322 samoloty, 324 śmigłowce, 5 593 bezzałogowe statki powietrzne, 1 557 pocisków manewrujących, 20 jednostek nawodnych, 1 okręt podwodny, 9 853 pojazdy (w tym cysterny), 1 059 jednostek sprzętu specjalnego.

06:27
09.11.2023

W ubiegłym roku elita rosyjskich cyberszpiegów wzięła na cel Polskę

Tak wynika z „Raportu o stanie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni RP w 2022 roku” autorstwa CSIRT GOV, zespołu podległego ABW, który dba o bezpieczeństwo informatyczne najważniejszych instytucji. W opracowaniu rysuje się nieciekawy obraz. Wynika z niego, że od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę znacznie wzrosła liczba podmian stron internetowych, ataków DDoS, czyli z wielu komputerów jednocześnie, a także kampanii phishingowych, których celem jest wyłudzenie danych. Szczególnie groźnie zaś brzmią doniesienia o atakach grup, zwanych APT.

Czytaj więcej

Czego szukali w Polsce cyberszpiedzy Putina?
06:01
09.11.2023

W sieci pojawiło się nagranie, na którym ukraińskie zestawy HIMARS ostrzeliwują pozycje rosyjskiej armii

Nagranie ilustruje atak na pozycje rosyjskiego 210 pułku w pobliżu Nowoprokopiwki, w obwodzie zaporoskim.

05:55
09.11.2023

W ciągu doby Siły Powietrzne Ukrainy zaatakowały 12 razy zgrupowania Rosjan

Takie informacje przekazuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Ukraińska artyleria i wojska rakietowe miały z kolei ostrzelać osiem jednostek artylerii, trzy składy amunicji, cztery zgrupowania Rosjan, trzy zestawy przeciwlotnicze, stację radarową, trzy systemy walki radioelektronicznej i jeszcze jeden "ważny cel". 

05:51
09.11.2023

Kandydat na prezydenta USA sceptyczny wobec dalszej pomocy dla Ukrainy. "To nie jest wzór demokracji"

To kraj, który zakazał działania 11 opozycyjnym partiom. Skonsolidował wszystkie media w jedną państwową telewizję - to nie jest demokratyczne. Zagroził, że nie przeprowadzi wyborów w tym roku, chyba że USA przekażą więcej pieniędzy - to nie jest demokratyczne - mówił w czasie prawyborczej debaty organizowanej przez Partię Republikańską Vivek Ramaswamy.

Czytaj więcej

Kandydat na prezydenta USA nazywa Zełenskiego "nazistą" i "komikiem w bojówkach"
05:24
09.11.2023

Egipt odda Rosji silniki do śmigłowców, które mu sprzedała, a Rosja będzie nadal dostarczać Egiptowi zboże

O tym, że Rosja negocjuje z kilkoma krajami odkupienie części do sprzętu wojskowego, które wcześniej im sprzedała, informuje "Wall Street Journal".

Czytaj więcej

"WSJ": Rosjanie chcą odkupić części do śmigłowców, które wcześniej sprzedali
05:10
09.11.2023

Drony wspierają ukraińskich saperów przy rozminowywaniu Ukrainy

Ukraińska Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych podała, że od początku roku ukraińscy saperzy ponad 800 razy użyli dronów przy rozminowywaniu Ukrainy.

04:45
09.11.2023

Czeski senat zgodził się na przedłużenie szkolenia ukraińskich żołnierzy do końca 2024 roku

Minister obrony Czech, Jana Černochová, przekonywała senatorów, że jej priorytetem jest zapewnieni warunków, w których możliwe będzie dalsze szkolenie ukraińskich żołnierzy, którzy opierają się rosyjskiej agresji. Szefowa resortu jest pewna, że taka aktywność Czech przybliża koniec wojny na Ukrainie.

04:42
09.11.2023

SBU: Mężczyzna, który chciał wskazywać pozycje ukraińskiej piechoty morskiej Rosjanom, skazany na 15 lat więzienia

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy informuje, że były funkcjonariusz policji skarbowej, usunięty ze służby za korupcję w 2011 roku, został skazany na 15 lat więzienia za zdradę. Mieszkaniec obwodu zaporoskiego chciał zdradzać pozycje ukraińskiej piechoty morskiej, by umożliwiać ataki dronów-kamikadze Shahed na ukraińskie jednostki - wynika z komunikatu.

04:38
09.11.2023

Ołeksij Daniłow: Chcemy na Ukrainie wypalić korupcję rozgrzanym żelazem

Sekretarz Rady ds. Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, Ołeksij Daniłow, zapewniał na antenie ukraińskiej telewizji, że Ukraina jest zdeterminowana, by wyplenić korupcję i nie ukrywa żadnych faktów na jej temat, w odróżnieniu od Rosji. Daniłow mówił, że korupcja musi być "wypalona na Ukrainie rozgrzanym żelazem", a kraj "musi zostać oczyszczony". - Rozumiemy, że jest to nasza praca domowa, jeśli nie odrobimy tej pracy domowej będzie skrajnie trudno osiągnąć postęp w przyszłych negocjacjach dotyczących członkostwa w UE i NATO - zaznaczył sekretarz Rady ds. Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy.

04:34
09.11.2023

Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne zaatakowały cele wojskowe w Syrii

Admirał Wadim Kulit, zastępca szefa rosyjskiego Centrum Koordynacyjnego ds. Pojednania Walczących Stron w Syrii poinformował, że rosyjskie lotnictwo przeprowadziło serie uderzeń na cele wojskowe w prowincji Idlib w Syrii, związane z obecnością tam "nielegalnych grup zbrojnych ostrzeliwujących pozycje syryjskiej armii". Celami ataków były: centrum dowodzenia, podziemne schrony bojowników i składy sprzętu.

04:32
09.11.2023

Rosyjski minister ds. sytuacji nadzwyczajnych z roboczą wizytą w Wietnamie

Aleksandr Kurenkow, w czasie wizyty w Hanoi, odbędzie szereg spotkań dotyczących dwustronnej współpracy rosyjskich i wietnamskich służb ratunkowych - wynika z komunikatu Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej.

04:30
09.11.2023

Władimir Putin przybył do Astany

Na lotnisku w stolicy Kazachstanu prezydenta Rosji powitał prezydent Kazachstanu, Kasym-Żomart Tokajew.

04:30
09.11.2023

Wczorajszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 623