O tym, że wicepremier Jacek Sasin jest zakażony koronawirusem informowano 14 stycznia.

"Mam nadzieję, że za 10 dni będę zdrowy. Dziękuję za wszystkie dobre słowa. Póki co jest więcej czasu na zaległą lekturę..." - pisał minister na Twitterze.

We wtorek PAP na Twitterze zacytowała rzecznika Ministerstwa Aktywów Państwowych Karola Manysa, który przekazał, że Jacek Sasin jest pod opieką lekarzy w szpitalu.

Wcześniej Wirtualna Polska dowiedziała się nieoficjalnie, że wicepremier został skierowany do szpitala po tym, jak wystąpiły u niego "typowe objawy koronawirusa". Według tego źródła, Jacek Sasin w poniedziałek trafił do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Po wybuchu epidemii SARS-CoV-2 Jacek Sasin kilkakrotnie musiał odbywać kwarantannę. Od uzyskania dodatniego wyniku testu przebywał w domu.

Pierwszym ministrem polskiego rządu, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem był w marcu Michał Woś, ówczesny szef resortu środowiska. W sierpniu zakażenie przechodził Michał Kurtyka, ówczesny minister klimatu. Na początku października koronawirusa potwierdzono u Przemysława Czarnka, tuż przed jego zaprzysiężeniem na nowego ministra edukacji i nauki.

Z kolei pod koniec października zakażenie potwierdzono u szefa MON Mariusza Błaszczaka. Dzień wcześniej o dodatnim wyniku testu na koronawirusa poinformował prezydent Andrzej Duda.