Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 02.02.2017 17:55 Publikacja: 02.02.2017 17:55
Foto: AFP
– Trump nie będzie osobnym tematem dyskusji. Ale jeśli chcemy rozmawiać o przyszłości Europy, to musimy uwzględnić kontekst międzynarodowy. A ten zmienił się dramatycznie w ciągu ostatnich kilku lat – mówi unijny dyplomata zaangażowany w przygotowania piątkowego szczytu na Malcie.
Nieformalne spotkanie w La Valetcie ma być okazją do swobodnej dyskusji o przyszłości Unii. Jej pierwszym efektem powinna być deklaracja rzymska, której wydanie zapowiedziano na 25 marca w Rzymie, gdzie odbędzie się kolejne nieformalne spotkanie przywódców z okazji 60. rocznicy podpisania traktatów założycielskich UE. Wszystkie te dyskusje odbywają się bez Wielkiej Brytanii, która 9 marca na formalnym szczycie Unii w Brukseli ma złożyć oficjalny wniosek o uruchomienie art. 50 unijnego traktatu, co rozpoczyna dwuletni okres wychodzenia z UE.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
24 lutego 2022 roku. Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Gośćmi siódmego odcinka podcastu „Rzecz o geopolityce” Mateusza Grzeszczuka byli prof. Maciej Duszczyk, Podsekre...
W Rzymie trwa międzynarodowa konferencja na temat odbudowy Ukrainy, podczas której ogłoszono utworzenie Europejs...
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w środę spotkał się we Włoszech z papieżem i wysłannikiem USA, podkreślając...
Niedługo po wstrzymaniu przez USA dostaw niektórych rodzajów uzbrojenia dla Ukrainy, Donald Trump ogłosił, że wy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas