Polityk Porozumienia był w Polsat News pytany m.in. o zamieszanie wokół tematu szczepienia ozdrowieńców przeciw COVID-19. Przedstawiciele rządu wygłaszali odmienne stanowiska co do liczby dawek, która ma być podawana tym, którzy przeszli chorobę wywoływaną przez koronawirusa.

- Po raz kolejny kłania się pewna dość charakterystyczna cecha tych wszystkich komunikatów - ocenił Andrzej Sośnierz w rozmowie z Polsat News.

Koronawirus w Polsce - najnowsze dane:
Najwięcej zajętych respiratorów od trzech miesięcy
Zakażeń o blisko 30 proc. więcej niż przed tygodniem

- Komunikatów w sprawie epidemii mamy dużo, wydają je różne osoby, (które) różnie się wypowiadają; teraz premier trochę mniej i dobrze, bo wypowiada się głównie... właściwie powinien się pełnomocnik w sprawie szczepień wypowiadać (szef KPRM Michał Dworczyk - red.), ale jak widać bałagan ciągle trwa - dodał.

Zdaniem posła, w tej chwili słuszne jest, by ozdrowieńców szczepić jedną dawką.

- Ja jestem ozdrowieńcem i nie mam zamiaru zajmować na razie miejsca tym, którzy są w ogóle nieodporni, bo ja jestem odporny, sprawdziłem poziom przeciwciał i mam wystarczające, żeby spokojnie funkcjonować - podkreślił.

Czytaj także:
Andrusiewicz: Na pewno na święta nikt nie będzie zdejmował obostrzeń
Szczepienia przeciw COVID-19. Dworczyk: Nie wiemy, czy dostawy będą na czas

Andrzej Sośnierz był też pytany, czy Polska powinna "bez patrzenia się" na unijne instytucje zbadać i ewentualnie dopuścić np. chińską szczepionkę przeciw COVID-19.

Poseł odparł, że jeśli chodzi o szczepionki "już widać, że o solidarności europejskiej możemy zapomnieć chwilowo". - Teraz jest polityka "ratuj się kto może i jak może", nie ma się co za bardzo chyba aż tak bardzo przejmować, bo inni też nie za bardzo się przejmują - zaznaczył.

- Tutaj jest walka o życie i to prawdziwa wojna - dodał.

Czytaj także:
Ministerstwo Zdrowia: Wskaźnik transmisji koronawirusa przestał rosnąć

- Trzeba się ratować - podkreślił oceniając, że UE dała nam zły przykład. - Więc nie bądźmy aż tacy, że do końca z honorem i umrzemy - mówił poseł.

- Trzeba każdą sytuację rozpatrywać dla dobra Polaków, bo to jest nam najbliższe - ocenił.