- Szczepienia są prowadzone w 6,5 tys. punktów szczepień, nie można wykluczyć sytuacji, w której w jakimś miejscu w Polsce ktoś podejmuje decyzję, która jest sprzeczna z zasadami przyjętymi przez rząd - tak Bielan skomentował doniesienia o tym, że w Rzeszowie szczepiono 30- i 40-latków, którzy nie mieli skierowania na szczepienie.

- Sądzę, że w Polsce w kwietniu i w maju tych szczepionek będzie naprawdę dużo - dodał.

- 74 rocznik, mój rocznik, ma zapisywać się na szczepienia już teraz, myślę, że 40-latkowie będą mogli w dużej mierze zaszczepić się w maju, na to liczę - mówił Bielan dopytywany o to czy wie, kiedy on będzie mógł się zaszczepić.

- To operacja bez precedensu w historii Polski, nigdy dotąd w takim tempie nie trzeba było zaszczepić całej populacji Polski. Mam wrażenie, że gdy opadnie kurz będziemy organizatorom szczepień dziękowali - mówił też europoseł.

- Jeśli porównamy jak przebiegają te szczepienia w krajach Europy zachodniej, znacznie od nas bogatszych, to porównanie wypada bardzo korzystnie dla naszego kraju - przekonywał również Bielan.

- O groteskowym puczu może mówić tylko groteskowy dyktator - tak z kolei Bielan odpowiedział na pytanie o słowa Jarosława Gowina na temat sytuacji w Porozumieniu. - Czyli ktoś, kto z niezrozumiałych dla wszystkich powodów od trzech lat nie organizuje demokratycznych wyborów. Nawet Władimir Putin i Aleksander Łukaszenko co jakiś czas organizują wybory - dodał.

- Niedługo Gowin zaczyna siódmy rok trzyletniej kadencji na stanowisku przewodniczącego partii - zauważył również Bielan.

- Tu nie chodzi o spór o sprawy personalne, chodzi o absolutny fundament demokracji parlamentarnej - mówił europoseł. Jak dodał to na prezesie partii ciąży obowiązek zwołania kongresu, na którym wybierane jest kierownictwo partii.