Skandal wciągnął już nie tylko zlikwidowany "News of the World", ale i dwa inne tytuły - "The Sun" i "The Sunday Times".

Najnowsze sensacje dotyczą kulis prywatnego życia Gordona Browna. Były premier jest oburzony metodami wykradzenia przez "Suna" poufnych danych medycznych: o przyczynie śmierci swego pierwszego dziecka i o wykryciu stwardnienia rozsianego u jego syna, Frasera. "Sunday Times" uzyskał natomiast podstępem informacje o cenie kupionego przez Browna mieszkania i o stanie jego konta bankowego.

Jeszcze bardziej sensacyjne są przecieki dotyczące korupcji w policyjnej brygadzie ochrony królowej Elżbiety Drugiej. Jak wyszło na jaw, "News of the World" zapłacił któremuś z funkcjonariuszy za "Zielony notes" - tajną książkę telefoniczną z numerami całej rodziny królewskiej i osób z jej najbliższego otoczenia.

Ten ostatni przeciek to - zdaniem Scotland Yardu - zasłona dymna, mająca odwrócić uwagę od Rebeki Brooks, byłej naczelnej "News of the World". Królewskie sensacje kierują bowiem śledztwo na okres już po jej odejściu z gazety na wyższe stanowisko dyrektora całej grupy prasowej News International, które zajmuje nadal. Rewelacje dotyczące Gordona Browna wykradziono jednak znacznie wcześniej - kiedy Rebekah Brooks kierowała jeszcze dziennikiem "The Sun".