Reklama
Rozwiń

Rządowy program "Za życie": Dzieci przebrane za płody

W Ostrołęce otwarty został ośrodek opiekuńczy w ramach realizacji rządowego programu „Za życiem”. Podczas inauguracji wystąpiły dzieci z ostrołęckich przedszkoli i szkół. Zaśpiewały między innymi piosenkę „Ja jestem” zespołu Arka Noego oraz zaprezentowały scenkę, w której były przebrane za płody.

Aktualizacja: 23.03.2018 19:09 Publikacja: 23.03.2018 18:53

Rządowy program "Za życie": Dzieci przebrane za płody

Foto: Facebook

adm

Jak informuje tokfm.pl, zadaniem nowo otwartego ośrodka będzie organizowanie wsparcia dla dzieci, u których zostanie wykryta niepełnosprawność oraz udzielanie pomocy rodzicom w zakresie problemów rozwojowych dziecka. Choć cel jest słuszny, sposób inauguracji programu „Za życiem” wzbudził wiele kontrowersji.

 

Ośrodek rozpoczął działalność 21 marca, w Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W inauguracji wzięli udział urzędnicy oraz osoby cierpiące na zespół Downa. Podczas wydarzenia na scenę wyszli uczniowie z przedszkoli oraz szkół, które prowadzą klasy integracyjne. W ramach przedstawienia dzieci zaśpiewały piosenkę „Ja jestem” zespołu Arka Noego oraz wystąpiły przebrane za płody.

Pod filmem z wydarzenia, który opublikowany został w internecie, pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Internauci oskarżali organizatorów, że nieświadome dzieci zostały wykorzystane w ideologicznej, światopoglądowej walce. Powoływano się także na łamanie artykułu 25. Konstytucji, który wymaga od władz publicznych zachowanie bezstronności sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych oraz filozoficznych.

Inauguracja miała miejsce dwa dni po sejmowej debacie ustawy „Zatrzymaj aborcję” i tuż przed organizacją „Czarnego Piątku”.

Program „Za życiem” to rządowy projekt zakładający między innymi wszechstronną opiekę nad kobietami w ciąży, podczas porodu i połogu czy wsparcie mieszkaniowe, psychologiczne i socjalne rodzin z osobami niepełnosprawnymi. 

Społeczeństwo
Państwo w państwie. Wybuch gazu, lata tułaczki i walka z urzędnikami
Społeczeństwo
Jacek Kastelaniec: Antysemityzm, a także niechęć do migrantów biorą się z obojętności
Społeczeństwo
Reportaż ze Słubic: Granice cierpliwości
pogoda
Fala upałów wkroczyła do Polski. Wiadomo, kiedy zrobi się chłodniej
Społeczeństwo
Powszechna służba dla państwa. Czy będą obowiązkowe szkolenia dla młodych