Reklama

Protest uczniów, krytyka ministra. "Uczą się stać po zasiłek"

Tysiące dzieci w całej Australii wyszło ze szkół na ulice w proteście przeciwko bezczynności rządu wobec zmian klimatycznych - informuje Reuters.

Aktualizacja: 30.11.2018 17:03 Publikacja: 30.11.2018 14:56

Protest uczniów, krytyka ministra. "Uczą się stać po zasiłek"

Foto: AFP

arb

Dzieci, rodzice i nauczyciele zebrali się w jednej z dzielnic biznesowych Sydney w piątkowe południe skandując "ScoMo musi odejść" (ScoMo to premier Scott Morrison).

Podobne protesty miały miejsce w Melbourne, Brisbane, Perth i w innych miastach, po tym jak uczniowie w stolicy kraju, Canberze, zorganizowali podobny protest kilka dni temu.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Społeczeństwo
„Zatrzymać ludobójstwo w Gazie”. Masowe protesty w Australii
Społeczeństwo
Skandal we Włoszech: Intymne zdjęcia kobiet na Facebooku. „Wirtualny gwałt”
Społeczeństwo
Wielkie budowy w Niemczech. Dużo później, dużo drożej. Nowy symbol - więzienie w Zwickau
Austria
Austria: 13-latka wywierciła otwór w czaszce pacjenta. Mama pozwoliła, stanie przed sądem
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Społeczeństwo
Koreański Sąd Najwyższy kończy spór o „Baby Shark”. Amerykański kompozytor przegrał po sześciu latach
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama