fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Australia stawia na węgiel. "Nie będą nam mówić co robić"

Adobe Stock
Australijski rząd wsparł sektor elektrowni węglowych, mimo rekomendacji dotyczących odchodzenia od tego rodzaju źródeł energii w związku z poważnymi zmianami klimatycznymi - informuje BBC.

Odchodzenie od użycia węgla w energetyce jest kluczowe dla ograniczenia tempa wzrostu temperatur na świecie do 1,5 stopnia Celsjusza - podkreślił ONZ w opublikowanym w poniedziałek raporcie.

Jednak wicepremier Australii Michael McCormack oświadczył, że jego kraj będzie "absolutnie" kontynuował wydobywanie i korzystanie z węgla w energetyce.

Według "The Guardian" McCormack miał powiedzieć, że jego rząd nie zmieni polityki "tylko dlatego, że ktoś może sugerować, iż jakiś raport wyznacza sposób postępowania i wszystko co powinniśmy robić".

Wicepremier Australii dodał, że węgiel zapewnia 60 proc. zapotrzebowania na energię Australii i 50 tys. miejsc pracy dla Australijczyków. Węgiel jest też głównym towarem eksportowym Australii.

Australia jest 13 największym na świecie emitentem gazów cieplarnianych. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajmują Chiny.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA