Reklama

Paryż: Strażacy podczas protestu dokonali samopodpalenia

W sieci opublikowane zostało nagranie, na którym widać strażaków domagających się zmian statusu ich zawodu. W ramach protestu dwóch mężczyzn dokonało samopodpalenia.

Aktualizacja: 29.01.2020 12:36 Publikacja: 29.01.2020 12:28

Paryż: Strażacy podczas protestu dokonali samopodpalenia

Foto: AFP

adm

W Paryżu między policją, a manifestującymi strażakami, którzy domagają się zmian statusu ich zawodu, doszło do starć. Protestujący chcą, aby ich praca została uznana za niebezpieczny zawód. Dzięki temu uzyskaliby oni podwyżki w wynagrodzeniach o 200 euro. Ich pensje zostały zamrożone 25 lat temu. 

W sieci pojawiły się wideo pokazujące dwóch strażaków, którzy dokonali samopodpalenia w ramach protestu. Ciała mężczyzn ogarniają płomienie, a po chwili rzucają się na ziemię i zostają ugaszeni przez swoich kolegów.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Kocia wolność czy miejskie zagrożenie? Wypuszczanie kotów to problem dla zwierząt i przyrody
Społeczeństwo
„To może być zapowiedź radykalnej zmiany nastrojów”. Socjolog komentuje najnowszy sondaż
Społeczeństwo
Niechciani pasażerowie metra. W siedzeniach zalęgły się pluskwy?
Społeczeństwo
Krzysztof Ruchniewicz: Nie domagam się zwrotu dóbr kultury Niemcom
Reklama
Reklama