Petycja o zmianę nazwy klubu LKS Tęcza. "Symbol dewiacji"

Jeszcze pod koniec września zarząd klubu sportowego LKS Tęcza Kraśnik opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym prosił, aby kojarzyć go wyłącznie ze sportem. Dzień później do Rady Miasta trafiła petycja w sprawie zmiany nazwy klubu.

Aktualizacja: 13.10.2020 06:20 Publikacja: 12.10.2020 18:57

Petycja o zmianę nazwy klubu LKS Tęcza. "Symbol dewiacji"

Foto: Facebook, LKS Tęcza Kraśnik

Jak informuje Polsat News, do przewodniczącej Rady Miasta Kraśnik została skierowana petycja o "zmianę nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik”. Podczas kolejnego posiedzenia Rady Miasta zostanie podjęta decyzja, czy zostanie rozpatrzona.

"Dzisiaj tęcza to symbol zepsucia, dewiacji, rozbicia rodzin i niszczenia duszy najmłodszych, bezbronnych obywateli. Dlatego wnioskujemy o delegalizację działalności lub o zmianę nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik w drodze odpowiedniej uchwały" - czytamy. "Działając w interesie publicznym wnosimy o przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie zdelegalizowania działalności lub zmiany nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik" - podkreślono.

Nie wiadomo, kim są autorzy petycji, gdyż w Biuletynie Informacji Publicznej ukryto nazwę podmiotu. „Jesteśmy dumni z działalności Rady Miasta Kraśnik, której członkowie z troską wykonują mandat społeczny na rzecz mieszkańców swojej małej ojczyzny” - zaznaczono. "Stoicie Państwo jak skała na straży wartości tradycyjnych, Polskich i konserwatywnych. Siły wrogie Ojczyźnie drżą i wyją ustami antypolskich mediów, widząc Waszą heroiczną działalność sprzeciwiającą się ideologii LGBT" - czytamy. 

W petycji napisano również, że ”otwarci wrogowie Państwa krytykują dzisiaj za wyraźny sprzeciw przeciwko szkodliwym dla ludzi technologiom WiFi oraz 5G”.  „Państwa niezłomna postawa to wzór troski o mieszkańców, wzór troski o Polaków!" - napisano. "Musicie jednak Państwo działać kompleksowo i wyrwać grzech z korzeniami. Na każdym polu odcinać się od moralnej degrengolady zgniłego Zachodu. Odcinać się od kulturowego marksizmu, który promuje dziś ideologia LGBT. Dzisiaj tęcza to symbol zepsucia, dewiacji, rozbicia rodzin i niszczenia duszy najmłodszych, bezbronnych obywateli" - oceniono.

Mimo że sam klub LKS Tęcza Kraśnik lub nie odniósł się do sprawy, 25 września jego zarząd opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym prosił, aby kojarzyć go wyłącznie ze sportem. „W związku z rosnącą popularnością naszego klubu, ze względu na ostatnie okoliczności, które miały miejsce w mieście Kraśnik, chcielibyśmy odciąć się od wszelakich skojarzeń i opinii zamieszczanych w mediach i social mediach. LKS Tęcza Kraśnik to klub z ponad 50-letnią historią zajmujący się wszechstronnym rozwojem i upowszechnianiem dyscypliny piłki nożnej wśród dorosłych i młodzieży" - zaapelowano. "Nie chcemy brać udziału w medialnych i politycznych przepychankach, a nasz klub powinien kojarzyć się tylko i wyłącznie ze sportem. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość” - dodano.

Polsat News donosi, że choć petycja o zmianę nazwy klubu powstała 26 września, w BIP została opublikowana dopiero 5 października.

Społeczeństwo
Utah: Biblia usunięta ze szkół za "wulgaryzmy i przemoc"
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Społeczeństwo
Rodzice poszli na nabożeństwo, zostawili dziecko w samochodzie. Niemowlę zmarło z przegrzania
Społeczeństwo
Japonia: Zakaz zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci niekonstytucyjny
Społeczeństwo
USA: 12-latek ukończył college. Otrzymał dyplom z pięciu dziedzin
Korea Płd.
Pasażer otworzył drzwi samolotu w czasie lądowania, bo chciał wysiąść
białoruś
Apelacja odrzucona, Andrzej Poczobut trafi do łagru. Polskie MSWiA zapowiada reakcję